BÜROKRASİ HANTALLIKTAN SIYRILIYOR

BÜROKRASİ HANTALLIKTAN SIYRILIYOR

TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı M.Sadık Sade, “Açıklanan yeni kabine ve Cumhurbaşkanlığı organları ile bürokratik hantallıktan sıyrılmış, risk alabilen ve hedeflerimiz için sorumluluk alan çalışmaların yapılacağını düşünüyoruz”
Bu haber 2018-07-12 16:21:34 eklenmiş ve 1843 kez görüntülenmiştir.

Seçim sonrası kabinenin açıklanması ve Cumhurbaşkanlığı organlarının netleşmesi ile birlikte ekonomik sıkıntıların yerini yeni umutlar ve beklentiler aldı. Türkiye’nin en büyük KOBİ temsilcisi olan Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD)’da da aynı umutlu bekleyiş sürüyor.

Siyasi gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyleyen TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı M.Sadık Sade özellikle kabinenin açıklanmasının ardından umutlarının daha da yeşerdiğini belirtti. Gelişmelerin ve açıklamaların özellikle bürokrasideki hantallığı ortadan kaldırılması adına umut verici olduğuna dikkat çeken Başkan Sade, “Yeni kabinenin, devletimize, milletimize ve gönül coğrafyamıza hayırlı olmasını diliyorum. 24 Haziran Genel Seçimleri sonucu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçilerek her alanda olduğu gibi ekonominin de önünü açacak politikalarda hantallık yaşatan bürokrasiye dair boşluklar ortadan kaldırılmış oldu. Gerekli politikalar artık Meclis’in de desteği ile tek elden hazırlanacak ve yürütmeye konulacak. Açıklanan yeni kabine ve Cumhurbaşkanlığı organları ile ekonomi, güvenlik, sosyal ve kültürel politikalarda bürokratik hantallıktan sıyrılmış, risk alabilen ve hedeflerimiz için sorumluluk alan çalışmaların yapılacağını düşünüyoruz. Yeni sistemde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı kabine ve kurullarda 2023 hedeflerine ulaşmamız için gereken çalışmaları yapacak isimler olması bizler açısından sevindirici karşılanmıştır. Yeni sistemde yürütmeden beklentimiz yerli ve milli sanayi hamlemizi daha ileri taşıyacak, enerji ve cari açık sorunlarını büyük oranda çözecek, KOBİ’lerimizin ihracat odaklı büyümesini sağlayacak ve İslami finansın gelişimini tamamlayacak politikaların üzerine gitmesidir. Şimdi her bir kurumumuzda gerçekçi bütçe anlayışına geçip, hedeflerimize ulaştıracak zihinsel dönüşümümüzü de tamamlamamız gerekiyor. Bizim gibi sahanın nabzını tutan sivil toplum kuruluşlarının da politikaların hazırlanmasında tartışan, rapor hazırlayan, çalışmalara yön veren ve politikaların uygulanmasında mesai harcayan bir özveriyle devletine destek olması gerekiyor. Yürütmenin, devletimize, milletimize ve gönül coğrafyamıza hayırlı olmasını diliyor, yapılacak politikaların devletimizin ve milletimizin milli birlik ve beraberliğinin daha da güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyoruz” dedi.


ETİKETLER : Sadik sade Tümsiad 24 Haziran bürokrasi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
     
   
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri
Anket
Şanlıurfaspor Bu Sene Şampiyon Olurmu
Evet
Hayır

Yazarlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
© Copyright 2013 UrfaFlash.com . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
e-sgk