KEMAL SÜT ; EMİN YETİM VE YÖNETİMİNİN ÇEKİLMESİ DURUMUNDA ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYARIZ.

KEMAL SÜT ; EMİN YETİM VE YÖNETİMİNİN ÇEKİLMESİ DURUMUNDA ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYARIZ.

Şanlıurfa spor eski icra kurulu başkanı iş adamı Kemal SÜT; “Şanlıurfa spor Kulübü Başkanı Emin Yetim basın açıklamasında “VARSA BİR BABA YİĞİT GELSİN” sözü ile yönetime talip çıkan olursa görevi bırakacağını ima etmiştir. Bu şehirde analar ne babayiğitler doğurmuştur kimse bundan yana şüpheye dahi kapılmasın gerektiği zaman her Urfa spor sevdalısı bir babayiğit olup takımına sahip çıkacağına olan inancım tamdır. Dedi.
Bu haber 2018-08-06 16:34:45 eklenmiş ve 3098 kez görüntülenmiştir.

Şanlıurfa spor eski icra kurulu başkanı iş adamı Kemal SÜT yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Duru TV’de Arif Faraç moderatörlüğünde canlı yayında basın toplantısı düzenledi. Bir birinden önemli açıklamalara imza atan Süt, Basın mensuplarının sorduğu sorulara da cevap verdi.

Önceki gün Şanlıurfa spor Kulübü Başkanı Emin Yetim’in yaptığı açıklamalardan sonra böyle bir basın toplantısı yapma gereği duyduğunu belirten Kemal Süt, Mevcut Başkan Emin Yetim’in yönetimden ayrılması ile alacağını hibe etmesi durumunda eski Başkan Fethi Şimşek, Yetim’in yapacağı hibe rakamının iki katını hibe edeceğinin sözünü ben buradan Sayın Fethi Şimşek başkanımız adına veriyorum. Diyen Kemal Süt, Ayrıca yine Fethi başkanın yönetiminde benimle birlikte görev alan arkadaşlarımız ile görüşerek alacaklarının tümünü hibe edebileceklerinin teyidini alarak onunda sözünü buradan arkadaşlarım adına veriyorum. bu hibeler ile Şanlıurfa sporumuzun borçlarının yaklaşık 50 si siliniyor olacaktır. Dedi.

Şanlıurfa spor eski icra kurulu başkanı iş adamı Kemal SÜT yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: ”Şanlıurfa spor Kulübü Başkanı Emin Yetim’in 4 Ağustos 2018 tarihinde yaptığı basın toplantısında şahsımı hedef alan açıklamalarda bulunması üzüntü ile karşılanmıştır. Şahsımı hedef alan açıklamalar nedeni ile kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için basın toplantısı yapmak zarureti hasıl olmuştur.

ŞANLIURFA SPOR’UN İCRAYA VERİLDİĞİ DOĞRU DEĞİL

Yetim basın açıklamasında, Şanlıurfa spor’u 391 bin lira alacağımdan dolayı icraya verdiğimi iddia etmiştir. Bu iddia gerçeği yansıtmamaktadır. Şanlıurfa spor’un icraya verilmesi söz konusu değildir. Sadece Şanlıurfa spor’dan alacağım olan 271 bin lira için Şanlıurfa spor’a temlik gönderilmiştir.

Kamuoyunun yakinen bildiği gibi Temlik dışında Şanlıurfa spor’dan alacağım olan 200 bin lirayı hibe etmiş ve yaklaşık 200 bin lira da tarafımdan harcamalar yapılmasına rağmen kulübe fatura edilmemiştir. Yine, bir çok deplasmanlara gidişlerde uçak gidiş-geliş, konaklama giderleri şahsımca karşılanmış kulübe fatura edilmemiştir. Bazı Deplasman maçlarında ise deplasmana giden yöneticilerle birlikte takımın tüm giderleri bizlerce karşılanmıştır.

TEMLİK DIŞINDA TAKIMA HİBE VE KATKIM 400 BİN LİRANIN ÜZERİNDEDİR

Şu anki mevcut yönetim, kendilerinin deplasman giderlerinin tamamını kulübün kasasından karşıladığını hatırlatmak isterim. Şanlıurfa spor kulüp Başkanı Emin Yetim’in diğer bir iddiası ise Şanlıurfa spor yönetimine girmek için yanına gittiğim açıklamasına ise kargalar bile güler. Olayın gerçeği şöyledir. Şanlıurfa spor Kulüp Başkanı Emin Yetim ŞUTSO Başkan vekili Kadir Kılıçoğlu’nu Ramazan ayı içinde arayarak Kemal Süt bizi davet etsin demiştir bu istek üzerine bende Kadir Kılıçoğlu,halil peltek ile birlikte Emin Yetim’i sahura davet ettim ve bu yemekte Şanlıurfa spor ile ilgili bir konuşma olmamıştır.

Ancak daha sonra Yetim, ŞUTSO başkanı İbrahim Halil Peltek ve ŞUTSO Başkan vekili Kadir Kılıçoğlu aracılığı ile Yönetime girmem için bana teklif gönderdi. Bu teklifi kabul etmediğim gibi aynı kişiler aracılığı ile ancak, Yetim başkanlığındaki yönetimin çekilmesi durumunda Başkanlığımda yeni bir yönetimin oluşturabileceği cevabı ilettim. Bunun dışında Şanlıurfa spor ile ilgili Yetim ve üçüncü kişilerce herhangi bir görüşmem olmamıştır.

Kongre öncesi Şanlıurfa spor kulüp başkanlığına aday olmak için çalışmalar yaptım bu çalışmalar esnasında ekonomik durum ile ilgili Tff de görevli bazı dostlarımızla yaptırdığım görüşmeler neticesinde Kulüp Başkanı Emin Yetim’in Şanlıurfa spor’dan alacağına karşı Kongre öncesinde Federasyona temlik koydurduğu, federasyon gelirlerinin Emin Yetim’in alacakları nedeni ile şirket veya kendi hesaplarına gideceği bilgilerini edindim. Emin Yetim’in Şanlıurfa spordan alacağına karşı Kongre öncesi Şanlıurfa sporun Federasyon Gelirlerine neden Temlik Koyma gereği duyduğunun cevabını da kendisi kamuoyuna açıklamalıdır.

Ayrıca kongre sürecinde Delege yapısının değiştirilmesi, mevcut yönetimin kendine yakın isimleri delege yaparak çoğunluğu almasından dolayı ben ve yönetim kurulunda görev alacak arkadaşlarım zaten senaryosu hazırlanmış kaybedilecek bir yarışta olmanın fayda getirmeyeceğini düşünerek adaylıktan vazgeçtik bunu da tüm kamuoyunun bilmesini isterim.

MÜFETTİŞ RAPORLARI NEDEN KAMUOYUNA AÇIKLANMADI.

Bilindiği gibi Şanlıurfa spor’un hesaplarının incelenmesi ve yapılan usulsüz delege kayıtları için İçişleri Bakanlığınca müfettiş gönderilmiştir. Yaklaşık 5 ay incelemelerde bulunan ve sonuçlandırılan Müfettiş raporu bugüne kadar neden kamuoyuna açıklanmamıştır. Kongrenin Dernekler Kanuna aykırı şekilde yapıldığı ve kongrenin iptali gerektiği başta olmak üzere birçok olumsuzluğun raporda yer aldığı duyumları alınmıştır. Şanlıurfa spor Yönetimi veya Şanlıurfa Valiliği Dernekler Müdürlüğü şeffaflık gereği bu raporu neden kamuoyu ile paylaşmamıştır.

2 DÖNEMDE 55 MİLYON GELİRE KARŞILIK BORÇLARIN ARTMASI DİKKAT ÇEKİCİDİR.

2016–2017 döneminde Şanlıurfa spor’a gelir olarak yaklaşık 37 milyon lira, 2017-2018 döneminde ise yaklaşık 18 milyon lira olmak üzere toplam 55 milyon lira Şanlıurfa spor’a gelir sağlanmıştır. Şanlıurfa spor’u biz bıraktığımızda borç toplamı 36 milyon 500 bin lira iken Geçen sezon borç miktarı 32 milyon 500 liraya düşerken bu yıl ise borç miktarı 39 milyon 500 bin liraya yükselmiştir. İki sezonda 55 milyon liralık gelire göre borç miktarının artığı görülmüş ve kaynakların verimli kullanılamadığı ortadadır.

Emin Yetim, Şanlıurfa spor borç batağında diyor ancak bu yıl yaklaşık 1 milyon 650 bin lira civarında bonservis ödemesi taahhüdünün söz konusu olduğu, yine bir futbolcunun geçen yıl kendi takımında 130 bin lira alırken Şanlıurfa spor ile 390 bin liraya imza attırması da ayrıca üzerinde konuşulması gereken bir konudur.

ŞANLIURFASPOR’UN BORÇLARI AZALTILMALI VE YAPILANDIRILMALIDIR.

Şanlıurfa spor’un hak ettiği yere gelebilmesi için Şanlıurfa spor’un borç yükünün azaltılması gerekmektedir.

Mevcut Başkan Emin Yetim’in yönetimden ayrılması ile alacağını hibe etmesi durumunda Şanlıurfaspor’dan alacaklı olan eski Başkan Sayın Fethi Şimşek yetimin yapacağı hibe rakamının iki katını hibe edeceğinin sözünü ben burdan sayın Fethi Şimşek başkanımız adına veriyorum. Ayrıca yine Fethi başkanın yönetiminde benimle birlikte görev alan arkadaşlarımız ile görüşerek alacaklarının tümünü hibe edebileceklerinin teyidini alarak onunda sözünü buradan arkadaşlarım adına veriyorum. bu hibeler ile Şanlıurfa sporumuzun borçlarının yaklaşık 50 si siliniyor olacaktır.

Geriye Kalan tüm borçlarda ödeme takvimi belirlenerek ödemeleri yapılacak ve Şanlıurfa spor üzerinde borç yükü kalkmış olacaktır her kongre öncesi borç silinsin aday olalım borç çok kimse talip olmaz söylemleri ortadan kalkmış olacak ve Şanlıurfa spor başkanlığı hayalini kuran herkes korkmadan kulüp başkanlığına aday olabileceklerdir.

Şanlıurfa spor yönetimi her sezonda mali durum başta olmak üzere takımın kötü gidişatını örtbas etmek için ilin mülki ve yerel idarecilerine karşı suni bir kamuoyu yaratarak başarısızlığını gizlemeyi adet haline getirmiştir.

Şanlıurfa spor Kulübü Başkanının 28.07.2018 tarihli basın açıklaması dikkat çekicidir. Yetim açıklamasında ; “ Delege yapısını da 10 bin delege sınırlamasını kaldırdık. Tüzükte yaptığımız değişiklikle 10 bin üye daha ekleyerek toplam 11 bin üyeyle sınırlandırdık… Ama maalesef şimdiye kadar kimse gelip delege kaydı yapmadı. Kombine biletlerimiz 15 gündür basıldı ve yine herhangi bir talep yok. Stat içindeki reklam panoları eski fiyatı 1 yıllık 15-20 bin arası. Biz bir yıllık 5 bin TL’ye indirdik, yine talep yok. Talebi bırakın defalarca ayaklarına kadar gitmemize rağmen bir buçuk ayda sattığımız 25-30 civarı bilet satılmış siyasiler ve STK’lar dan şimdiye kadar herhangi olumlu bir destek alamadık. Alamadığımız gibi Telefonlarımıza bile cevap vermiyorlar… Açıklaması ile toplumun tüm kesimlerinden destek bulamadığını belirtmektedir.

Bunu üzülerek belirtmek isterim ki Urfa spor yönetimi Şanlıurfalıların güvenini kaybetmiş desteğini yitirmiştir başkanın bu sözleri içler acısıdır istenmediklerinin itirafı gibidir.

Şehrin en büyük markası Şanlıurfa spora kimse gelip üye olmuyorsa, kimse kombine bileti almıyorsa, reklam vermiyorsa, siyasi ve sivil toplum örgütleri destek vermiyor ve telefonlarınıza cevap vermiyorsa Şanlıurfa’da toplumun her kesiminden gelen bu olumsuzlukların nedenini Şanlıurfa spor yönetimi başta olmak üzere, Şanlıurfa valiliği, Şanlıurfa büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyeleri ile ilgili kurum ve kuruluşlarca analiz edilmesi gerekmektedir.

EMİN YETİM VE YÖNETİMİNİN ÇEKİLMESİ DURUMUNDA ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYARIZ.

Şanlıurfa spor Kulübü Başkanı Emin Yetim basın açıklamasında “VARSA BİR BABA YİĞİT GELSİN” sözü ile yönetime talip çıkan olursa görevi bırakacağını ima etmiştir. Bu Şehirde Analar Ne Babayiğitler Doğurmuştur Kimse Bundan Yana Şüpheye Dahi Kapılmasın Gerektiği Zaman Her Urfaspor Sevdalısı Bir Babayiğit Olup Takımına Sahip Çıkacağına Olan İnancım Tamdır…

Emin Yetim bilmelidir ki Şanlıurfa spor sahipsiz değildir. Eğer sözü halen geçerli ise görevi bırakması durumunda, olağanüstü kongrede Şanlıurfa spor’a bugüne kadar emek veren, destek veren ve gönlü Şanlıurfa spor için atanlarla birlikte Başkanlığımda güçlü bir liste oluşturularak Şanlıurfa spor’u hak ettiği yere getirmek için elimizi taşın altına koyacağımızın bilinmesini isterim.

Eğer sorun eski yönetici alacaklarıysa burdayız mesele hibeyse burdayız hodri meydan diyorum siz ne kadar alacağınızdan feragat edecekseniz biz iki katını sileceğimizin hibe edeceğimizin teminatını veriyoruz. Toplantıya iştirak eden tüm basın mensuplarımıza teşekkür eder, saygılar sunarım.” Diyerek sözlerini sonlandırdı.

MEHMET CANBEK


ETİKETLER : Emin Yetim Halkımız kongre Urfa Kemal Süt
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
     
   
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SPOR haberleri
Anket
Şanlıurfaspor Bu Sene Şampiyon Olurmu
Evet
Hayır

Yazarlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
© Copyright 2013 UrfaFlash.com . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
e-sgk