Çiftçiye sağlanan enerji desteği sürmeli

Çiftçiye sağlanan enerji desteği sürmeli

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, devletin çiftçiye sağladığı yüzde 65’lik enerji desteğinin bölge çiftçisi için hayati önem sahip olduğunu açıkladı. Bölge çiftçisinin Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümete teşekkürlerini sunan Başkan Eyyüpoğlu, bu sayede özellikle terör bölgelerinde tarımın büyük gelişme sağladığını kaydetti.
Bu haber 2018-10-16 16:41:46 eklenmiş ve 1534 kez görüntülenmiştir.

Devletin bölge çiftçisine sağladığı yüzde 65’lik enerji desteğinin devamı konusunda açıklamada bulunan Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, enerji desteği sayesinde özellikle terör olaylarının yaşandığı bölgelerde tarımda büyük başarılar elde edildiğini aktardı. Başkan Eyyüpoğlu tanınan enerji desteğinden dolayı Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümete ve Orman ve Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’ye teşekkürlerini sundu.

Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, bölge çiftçisine yönelik elektrik enerji desteğinin sürülmesinin çok önemli olduğunu aktararak şöyle konuştu; “Başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Tarım Bakanımıza Hükümetimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Güneydoğu Anadolu Bölgesinde devlet 6 kente elektrik ile sulama desteği verdi. Daha önce bölge çiftçimiz terör olayları nedeniyle köyünü toprağını bırakıp kentlere yerleşiyordu. Bildiğiniz gibi Güneydoğu bölgemiz terörden dolayı çok büyük zararlar gördü. Devletimizin 6 ilimizdeki çiftçimize sağladığı yüzde 65’lik enerji desteği sayesinde çiftçilerimiz kendi köylerine ve arazilerine döndüler. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımıza, Tarım Bakanımıza ve Hükümetimize teşekkür ediyoruz. İnşallah ileriki yıllarda durumlar düzelince enerji konusunda diğer illere de el atarlar. Bildiğiniz gibi enerji girdisi biraz yüksek ondan dolayı devletimiz bizlere bu imkanı tanıdığı için Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederiz. Şu anda Urfa olarak söylüyorum; 5 Milyon 500 Bin dönüm arazi suludur, bunun 2 Milyon 800 Bin dönümü çiftçimizin kendi imkanları ile açtığı kuyular vasıtasıyla elektrik enerjisi ile sulanmaktadır. Devletimiz de bu desteği verince çiftçilerimiz ayakta kaldı. İş sahipleri oldular. Örneğin sulu tarımın yapıldığı yerlerde pamuk sayesinde işsizlik azaldı. Umarım devletimizin bu desteği davam eder ve tarımdaki yükselişimizi sürdürürüz. “


ETİKETLER : Çiftçiye sağlanan enerji desteği sürmeli
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
     
   
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ŞANLIURFA HABERLERİ haberleri
Anket
Şanlıurfaspor Bu Sene Şampiyon Olurmu
Evet
Hayır

Yazarlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
© Copyright 2013 UrfaFlash.com . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
e-sgk