(AÖF) SINAVLARI BİRECİK’TE DE YAPILSIN

(AÖF) SINAVLARI BİRECİK’TE DE YAPILSIN

Harran üniversitesi Birecik MYO müdürü Dr. Muhammed Yaşar Dörtbudak; “Birecik ilçesinin merkezi konumu adaylara hem zaman tasarrufu, hem kolaylık, hem de ekonomik kazanç sağlayacaktır. Sınav için ulaşım kolaylığı aynı zamanda AÖF öğrenci sayısında da artış sağlayarak uzaktan eğitim – öğretim oranının artışına olumlu katkı verecektir. dedi.
Bu haber 2018-11-05 11:45:24 eklenmiş ve 1615 kez görüntülenmiştir.

Harran üniversitesi Birecik MYO müdürü Dr. Muhammed Yaşar Dörtbudak Konu İle ilgili olarak yayınladığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Anadolu üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi sınavlarının Birecik ilçesince yapılmasına izin verilmesi o bölgedeki Suruç, Halfeti, Karkamış, Bozova ve Nizip'in ilçesinin Birecik’e yakın köylerinde ikamet eden öğrencilerin Birecik ilçesine gelmeleri maddi yönden kolaylık sağlayacaktır.

“Birecik, Şanlıurfa’ya 90km, Suruç’a 40 km, Halfeti’ye 40 Km, Karkamış’a 26 km mesafededir. Birecik’te, Suruç’ta ve Halfeti’de AÖF sınavları yapılmamaktadır. AÖF sınavlarının belirtilen tüm ilçelerin merkezi konumunda bulunan Birecik İlçesinde yapılması beraberinde şu kolaylıkları sağlayacaktır; Birecik, Halfeti, Suruç, Karkamış ve köylerinde yaşayan ve sınava girmek isteyen adaylar bir gün önceden ( 90-130-km uzak mesafeye) giderek iki günlük otel v.b. barınma, yeme-içme gibi problemler ile karşı karşıya kalmayacaklardır. Büyük şehirlerde sınava girecek olan adaylar, sınava girecekleri okullarını bulmalarında çok zorluk yaşadıkları bilinen gerçektir ve stresli bir durumdur. Oysa Birecik’te okullar birbirlerine çok yakın ve kolay bulunacağından adaylar, sınava zamanında yetişip –yetişememe gibi bir kaygı yaşamayacaktır. Birecik ilçesinin merkezi konumu adaylara hem zaman tasarrufu, hem kolaylık, hem de ekonomik kazanç sağlayacaktır. Sınav için ulaşım kolaylığı aynı zamanda AÖF öğrenci sayısında da artış sağlayarak uzaktan eğitim – öğretim oranının artışına olumlu katkı verecektir.” Birecik MYO Müdürü Dr. Muhammed Yaşar DÖRTBUDAK, Harran Üniversitesi Rektörlüğünün de bu konudaki desteklerini hatırlatarak, bu konudaki taleplerini ilettikleri Şanlıurfa Milletvekili Sn. Dr. A. Eşref FAKIBABA’ya kendilerini destekledikleri ve en kısa sürede gerekli girişimlerde bulundukları için teşekkürlerini arz ettiğini dile getirdi.

Harran Üniversitesi Birecik MYO tarafından Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sınavlarının Birecik İlçesinde de yapılması gerektiği yönündeki taleplerini değerlendiren Şanlıurfa Milletvekili Sn. Dr. A. Eşref FAKIBABA, konuyla ilgili bilgi notu içeren dilekçesini Anadolu Üniversitesi Rektörlüğüne sunduk.” Dedi.

RAMAZAN GÜLER


ETİKETLER : (AÖF) SINAVLARI BİRECİK YAPILSIN
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
     
   
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ŞANLIURFA HABERLERİ haberleri
Anket
Şanlıurfaspor Bu Sene Şampiyon Olurmu
Evet
Hayır

Yazarlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
© Copyright 2013 UrfaFlash.com . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
e-sgk