Gök: Şehrime Hizmet İçin Aday Oldum

Gök: Şehrime Hizmet İçin Aday Oldum

Kamuoyunun merakla beklediği isimlerin başında gelen 24. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Abdulkerim GÖK, Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylık başvurusunu yaptı.
Bu haber 2018-11-09 18:55:02 eklenmiş ve 3742 kez görüntülenmiştir.

AK Parti'de 2019 mahalli idareler seçimi aday adaylığı sürecinin başlamasıyla birlikte Şanlıurfa Eski Milletvekili Prof. Dr. Abdulkerim Gök, Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylık başvurusunu yaptı.

Halkın Adayı Prof. Dr. Gök beraberindekiler ile birlikte Ak Parti İl Başkanlığına gelerek Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday adaylığı başvurusunda bulundu.

2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimler için Büyükşehir Belediye Başkanlığı için başvurular devam ediyor.

Kendisini bekleyen binlerce kişiyi selamlayan Prof. Dr. Gök, Uzatılan tüm elleri tek tek sıkarak gösterilen ilgi karşısında zor anlar yaşadı.

Prof. Dr. Abdulkerim Gök müracaat sırasında yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Bu işler veballi işlerdir. Sözün başında ya Allah bismillah diyerek Şanlıurfa’mıza yeni bir sayfanın belki de kalan hizmetin devamı olarak yola çıktık. Allah bizi mahçup etmesin. İnşallah ülkemiz, milletimiz, devletimiz adına şahsınız ve ailemiz adına hayırlara vesile olur. Şanlıurfa bir bütün olarak değerli il nüfus ortalamamız 19 hizmet etme adına bu yola çıktık. Cenabı Allah bizlere mahçup etmesin. Buradaki birlik, beraberlik, kardeşlik, huzur çok önemlidir. Buna bir katkı sunabilirmiyiz yılların birikimi tecrübesi birçok alanda doğup büyüdüğüm Şanlıurfa'da bir hizmet borcum var. Yaşım genç bu noktada yeniden bir başlangıç yaparak, sonuç ne olursa olsun oluruz, olmayız hiçbir şekilde önemli değil, AK Parti çatısı altında güzel bir şekilde İnşallah peygamberler şehrine hizmet etmek, taş üstüne, taş koymak adına yola çıktık. Birlikteyiz, biriz, beraberiz, kardeşiz İnşallah Cenabı Allah bizleri mahçup etmez.  Sayın başkanımızın şahsında AK parti il yönetimine genel başkanımız sayın Cumhurbaşkanımız ile birlikte hizmet etmekten gurur duyuyorum. Tüm hemşerilerimiz saygı sevgi ve selamlar ile selamlıyorum.” Dedi.

AK Parti Şanlıurfa il Başkanı Bahattin Yıldız’da, “24. Dönem milletvekilimiz kıymetli hocamız Abdülkerim Gök beyefendi ve heyetini hoş geldiniz diyorum. Sayın vekilimiz görev yaptığı süre içerisinde çok büyük hizmetlerde bulundu. Bugün de Şanlıurfa bazında aday adaylığı için müracaat etti. Ben tüm heyetine kendisine çok teşekkür ediyorum. Kendisini burada görmekten duyduğumuz memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Teşkilatçılığı göstererek Ankara genel merkezde değil, il başkanlığında bizzat gelerek sizinle birlikte olacağım diyerek kendi ilinde başvurdu. Biz de memnun olduk bu davranışından dolayı kendisine Üstün başarılar diliyorum. Projeleriyle de ilimize katkılarının sunacağını düşünüyorum. Kendisine şahsında tüm ailesi ve sevenleri için hayırlı olmasını diliyorum. Bu ziyaretinden dolayı da kendisine çok teşekkür ediyorum.” Diyerek sözlerini sonlandırdı.

KİŞİSEL BİLGİLERİ:

Prof. Dr. Abdulhakim GÖK

Şanlıurfa

1970

Evli

Askerlik yaptı

İngilizce

ÖĞRENİM DURUMU

İlk orta ve Lise tahsili Şanlıurfa

Anadolu Üniversitesi İİBF MaliyeBölümü(Örgün)

Marmara Üniversitesi  İİBF Maliye bölümü

Sosyal Güvenlik Sistemin yapısı AB Ülkelerini ile karşılaştırması

Marmara üniversitesi İİBF maliye politikasını  rolü ve GAP örneği

İŞ TECRÜBESİ

1995 -1996 yılları arasında Halk Bankası Uzman yardımcısı

1996-2010 Harran Üniversitesi İİBF Maliye bölümü Öğretim uyeliği süresince Dekan Yardımcılığı Bölüm başkanlığı Fakülte yönetim kurulu Üyeliği ve senato uyeliği

Ulusal ve uluslarası alanda yayınlanmış bircok makale bildiri ve tebliğleri bulundu.

Özel sektöre ve kamu sektörüne birçok alanda seminer konferans çalıştaylar düzenlediği 2005-2007 yıllar arası  Şanlıurfa belediye başkanlığı danışmanlığı (mikro gida bank Sosyal APK ve İSO kalite çalışmaları yürüttüğü)

2005-2007 yıllar arası belediye bünyesinde kurulu bulunan yoksulluk ve işsizlik mücadele derneği kurucuüyeliği

2008-2010 yıllar arası Şanlıurfa İl İstihdam kurulu üyeliği

2008-2010 yıllar arası Şanlıurfa kızılayşubesi genel sekreterliği

Serbest muhasebeci mali müşavir (smmm Üyesi)

2008-2010: uydudan yayın yapan kanalurfa televizyonunda Ulusal ve bölgesel ekonmi üzerine 100 canlı yayın program moderatörü ve aynı zamanda show TV yayımlanan siyaset meydanı programına

/halk meclisi)12 hafta boyunca konuk olarak katıldı

2011-2015 Ak parti Şanlıurfa milletvekili

Dört yıl Süresince Plan ve bütçe komisyon üyeliği

Malezya parlamentolar arası dostluk grubu başkanı

Ak parti genel merkezinde ekonomi ve çalışma grubu başkanlığı

Mecliste kurulan toplumsan barış yollarının araştırılması ve cozüm süresince değerlendirirmesi komisyon başkan yardımcısı.

Türkiye gençlik kuluplerinin konferadasyonu ile birlikte 54 ilde 28 üniversite başkanlık sistemi ve milli ve manevi değerler çerçevesinde bir gençlik konferanslarını gerçekleştırdı

2016… kalkınma bakanı müşavirliği

Halen bu görev devam etmekte

Bakanlık tarafın 19 kalkınma ajansında uzman alımı lojistık olarak görev aldığı Cazıbe merkezleri programı kapmamında 23 doğu-güneydoğu illerinde çeşitli konu başlıkları seminer ve konferans verdiği.

Müşavirlik görevi süresince doktora tezinin bir kısmını oluşturuken kalkınma ajansları ile ilgili ders seminer konferans ve hizmet içi eğitimlerini bulunmak üzere 19 kalkınma ajansında kalkınma bakanlığınca bilgi paylaşımı amacı ile görevlendirildiği. AK Parti Şanlıurfa eski Milletvekili Prof. Dr.Abdulkerim Gök, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nda görev yapmakta.

ŞAHBAN KILIÇ


ETİKETLER : Gök: Şehrime Hizmet İçin Aday Oldum
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
     
   
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Anket
Şanlıurfaspor Bu Sene Şampiyon Olurmu
Evet
Hayır

Yazarlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
© Copyright 2013 UrfaFlash.com . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
e-sgk