YERLİ VE YABANCI 400 KATILIMCI İLE BAŞLAYAN ŞANLIURFA ULAŞIM ZİRVESİ 1. GÜN OTURUMLARI DEVAM EDİYOR

YERLİ VE YABANCI 400 KATILIMCI İLE BAŞLAYAN ŞANLIURFA ULAŞIM ZİRVESİ 1. GÜN OTURUMLARI DEVAM EDİYOR

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (Uclg-Mewa) Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile UCLG-Mewa Kentsel Mobilite Şanlıurfa Zirvesi düzenlenen 1.gün oturumları ile tamamlandı.
Bu haber 2018-11-20 18:14:32 eklenmiş ve 1255 kez görüntülenmiştir.

Zirvenin 1 gününde Türkiye, Almanya, Birleşik Krallık, Güney Kore, Filistin, Hindistan, Kazakistan, Kuveyt, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Libya, Lübnan, Malezya, Mısır, Nijerya, Suriye, Ürdün, Yemen gibi farklı ülkelerden 400’ün üzerinde katılım sağlandı.

 

Akıllı Ulaşım, Ulaşım Finansman, Yönetişim ve İşletme, Çevre Dostu Ulaşım ve iyi uygulama örneklerinin sunulduğu toplantıda, Mewa Bölgesinde daha iyi bir kentsel mobiliteye nasıl ulaşabiliriz sorusunun cevabı arandı.

 

UCLG-Mewa Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı taslak gündem maddeleri ile idari oturumun işlendiği ilk günkü toplantıda, toplu taşımayı yaygınlaştırmak konusu ele alınırken İlk oturum İngiltere, Malezya ve Hindistan’dan katılan Profesörlerin sunumları ile devam etti. Ardından 2. Oturuma geçilerek, Marka Şehirlerde Kentsel Mobilitenin önemi İngiltere, Kazakistani Almanya ve Türkiyeli bilim adamlarının bildirileri ile devam etti.

 

Son olarak Toplantının 1. Gününde UCLG-Mewa Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile Kentsel Mobilite Komitesi İdari Oturumlarına geçildi. Bu oturumda UCLG-Mewa yönetimi tarafından; 2018 yıllık faaliyet raporu, 2019 yılı mali rapor, Ombudsman raporları, Faaliyet Raporu, İETT Tümendeks Projesi ve Şehirlerde toplu Ulaşım kalitesi bakımından yapılan değerlendirmeler görüşüldü.

 

Öte yandan Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından geliştirilen ve 2010 yılından bu yana Avrupa Birliği (AB) tarafından desteklenen ve 570 Milyon Euro’dan fazla finansman sağlatılan TURSEFF, Sürdürülebilir Enerji, Su Verimliliği, Hammadde Verimliliği ve Atık Yönetimi gibi döngüsel ekonomiye yönelik bileşenler görüşüldü.

 

Ayrıca 21 Kasım saat 09.00’da başlayacak olan 2. Gün oturumları, Akıllı Ulaşım programı, Ulaşım Finansman, Yönetim ve İşletme konuları, Çevre Dostu Ulaşım, Orta Doğu Bölgesi Şehirlerinde Ulaşım Konuları ile devam edecek.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
     
   
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ŞANLIURFA HABERLERİ haberleri
Anket
Şanlıurfaspor Bu Sene Şampiyon Olurmu
Evet
Hayır

Yazarlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
© Copyright 2013 UrfaFlash.com . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
e-sgk