BAŞKAN GÜVEN DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜNÜ KUTLADI.

BAŞKAN GÜVEN DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜNÜ KUTLADI.

AK Parti Şanlıurfa Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.
Bu haber 2018-12-05 17:02:37 eklenmiş ve 1381 kez görüntülenmiştir.

Çanakkale Savaşı’nda annelerimizin ve ninelerimizin göstermiş olduğu kahramanlıklardan dolayı 5 Aralık 1934 günün dünyada yasal olarak milletvekili seçme ve seçilme hakkı olduğu gün nedeniyle mesaj yayınlanan AK Parti Şanlıurfa Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven, ‘’O tarihte yapılan ilk seçimlerde 18 milletvekili ile dünyada kadına önem veren ikinci ülke olarak tanındık. Türkiye’mizin son 17 yılındaki AK Parti iktidarlarında ise kadınımızın gücü hayatın her alanında katlanarak bugünlere geldi’’ dedi.

1933 yılında Türkiye’nin ilk kadın muhtarının Gül Esin olarak seçildiğini hatırlatan Başkan Güven, tarihimizin, medeniyetimizin ve Cumhuriyetimizin kadınlara önem verdiğini söyledi.

AK Parti iktidarları döneminde kadınlara hak edilen değerin verildiğini ve ülkemizin gelişme sürecinde rollerinin güçlendirildiğini de bildiren Güven ‘’hiçbir medeniyet kadını dışlayarak bir şey inşa edemez. Kadim medeniyetimizi, yeniden kadın erkek ayrımı yapmadan hep birlikte, tüm değerlerimizle inşa edeceğiz. ‘’Cennet annelerin ayaklarının altında diyen Peygamber efendimizin cennete giden ilk adımı bizlere gösterdiği dünya hayatımıza, bizler de bu bilince sahip bir milletiz. AK Parti hükümeti olarak 10.Maddesine 2014 yılında “Kadınlar ve erkekler eşit haklara sahiptir. Devlet bu eşitliğin yaşama geçmesini sağlamakla yükümlüdür” maddesi hükümetimiz tarafından anayasamıza eklenmiştir. Ve yine belki de canımızı en çok yakan Kadına Şiddetin önüne geçebilmek amacı ile “Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planı” ilk kez 2006 yılında uygulamaya konulmuştur.Kadınlara tanınabilecek tek ayrımcılık pozitif ayrımcılıktır. Biz bu düşünce ile kadınlarımıza pozitif ayrımcılık getirdik. Kadın erkek eşitliği, kadına şiddet, kadının korunması gibi konularda çok sayıda yasal değişikliği hükumetlerimiz dönemlerinde yapıldı. Biz bunlarla övünürken başımızın tacı olan kadınlarımızla ilgili çalışmalarımıza daha da devam edeceğiz. Kadına pozitif ayrımcılığı benimseyen AK Parti hükümeti, kaynakların eşit bir şekilde kullanıldığı, nimetlerin ve külfetlerin eşit bir şekilde paylaşıldığı bir dünya düzeni ve bir ülke düzeni için mücadele etmektedir. AK Parti olarak, bugün milyonlarca üyesi ile dünyanın en büyük kadın örgütlenmesiyiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın 5 Aralık Dünya Kadın Hakları günlerini kutluyor, her zaman yanlarında ve destekçisi olduğumuzu ifade ediyorum ” Dedi.


ETİKETLER : BAŞKAN GÜVEN DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜNÜ KUTLADI.
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
     
   
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Anket
Şanlıurfaspor Bu Sene Şampiyon Olurmu
Evet
Hayır

Yazarlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
© Copyright 2013 UrfaFlash.com . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
e-sgk