STK’lardan Yeni Zelanda‘daki katliama tepki

STK’lardan Yeni Zelanda‘daki katliama tepki

Şanlıurfa’da sivil toplum kuruluşları, Yeni Zelanda‘da Cuma namazı sırasında teröristlerce işlenen katliamı lanetlemek için basın açıklaması düzenlendi.
Bu haber 2019-03-16 14:49:42 eklenmiş ve 1787 kez görüntülenmiştir.
Memur-Sen İl Binasında düzenlenen basın açıklamasında, STK’lar adına açıklama yapan İbrahim Tanrıverdi,”Kardeşlerimizi cami de vurdular;  Hz. Ömer gibi rükuda, Hz. Osman gibi rahlede, Hz Ali gibi secdede. Kardeşlerimizi secdede vurdular, tıpkı dedeleri gibi kahpece vurdular. Onlar bu saldırılarla Müslümanları öldürerek İslam’ı bitirmek islam’ın nurunu  söndürmek  isterler ama bilmezlerki  dağ taş İslamdır ,yer gök İslamdır, dönen kainat İslamdır.
 
“Deki; ey kafirler yenileceksiniz ve cehenneme sürüleceksiniz.(Ali imran 12)”
 
Uzun süredir batıdan dünyaya yayılan islam dinine ve müntesiplerine yönelik nefret söyleminin ve tahammülsüzlüğün geldiği nokta bu gün maalesef islamofobik bir faşizm olarak karşımızdadır. Bartıdaki islam düşmanlığı ,hiç kimseye zarar vermeyen masum sivil Müslümanları katledecek noktaya varmıştır.Öyle ki bu gözü dönmüş islam düşmanları ibadethanelerde kattliam yapacak ve bunu bütün dünyaya canlı yayın  olarak seyrettirecek kadar alçalmıştır. Yeni Zelanda ‘daki  cami katliamılarI  bu açıdan son derece üzücü  ve ibretlik olaylar karşımızdadır.
 
Bu katliamlar bize şunu göstermektedir ki;islam düşmanlarının bütün çabalarına rağmen islam insanlığın umudu olma yolunda hedeflerine varmaktadır  bu  yayılmanın önüne geçememenin oluşturduğu korku ve panik hali kafirlerin nefretini  dışa  vurmalarına neden olmaktadır. Bütün hakaretlere  aşağılamalara  ve engellemelere rağmen  islam  yeryüzünde kare  kare  yayılmaya devam etmekte ve kafirler istemese de gelecek Allah’ın  izni  ile İslam’ın olacaktır.
 
Yine Allah (c.c.) yüce Kur’an da  (Enfal 46) şöyle buyurmaktadır.  “Allah ve Resulüne itaat edin ,birbirinizle çekişmeyin ;sonra korkuya kapılırsınız da kuvvetiniz gider.sabredin;çünkü Allah sabredenlerle beraberdir.”
 
Günümüzde  Müslümanların kendi  içinde çekişip  ümmet  olma bilincini kaybetmesi,  İslam düşmanlarını , dünyadaki  şer güçleri  ittifak halinde bu tür saldırılar için cesaretlendirmektedir.          Bu saldırılar  Müslümanların,  İslam düşmanlarının  oyunlarına  gelmeden  ümmet  olma  bilinci ile hareket etmeleri  ve  bir bedenin azaları gibi yek vücut olmaları gerektiğini bir kez daha bize göstermiştir.
 
Biz Şanlıurfa sivil tolum kuruluşları olarak; Yeni  Zelanda ‘da Cuma namazı sırasında camide namaz kılan Müslüman kardeşlerimize  yapılan bu vahşice saldırıyı en üst perdeden lanetliyor şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bu tür vahşi saldırılar karşısında ferdiyle camiasıyla tüm Müslümanları en güçlü şekilde tepki vermeye  ve Allahın ipine hep beraber  sımsıkı sarılmaya davet ediyoruz . Ülkemizin yöneticilerini,  Türkiye’deki Müslümanlar adına Yeni Zelanda’daki kardeşlerimizin yanında olduğunu göstermek üzere şehit edilen kardeşlerimizin cenaze törenlerine  katılmaya davet ediyoruz. Son olarak Bediuzzana Sait  Nursi hazretlerinin şu sözünü hatırlatıyoruz. “Evet ,ümitvar olunuz. Şu istikbali inkılab içinde en yüksek seda İslamın olacaktır.”

ETİKETLER : STK Yeni Zelanda hz Ali islam Kainat Sivil Toplum Kuruluş
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
     
   
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ŞANLIURFA HABERLERİ haberleri
Anket
Şanlıurfaspor Bu Sene Şampiyon Olurmu
Evet
Hayır

Yazarlar

E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
© Copyright 2013 UrfaFlash.com . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
e-sgk