Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 27-08-2019 14:15   Güncelleme : 27-08-2019 14:24

Çiftçiler Pamuk Fiyatları İçin Yol Kapattı

Çiftçiler Pamuk fiyatının devletin açıklamasını fabrikatörlerin insafına bırakılmaması için yolu kapatıp basın açıklaması yaptılar.

Çiftçiler Pamuk Fiyatları İçin Yol Kapattı

Gübre ilaç ve su ve bilumum Pamuk masraflarının aşırı bir şekilde artmasına karşın pamuk fiyatının 2 yıl önceki fiyatta olmasını protesto etmek için yüzlerce pamuk çiftçisi Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde toplanarak basın açıklaması yaptı.

Zor durumda olduklarını ve sorunlarına acilen çözüm bulunması konusunda taleplerini  kamuoyuna iletmek istediklerini aktaran çiftçiler, gübre fiyatları üçe katlanmışken, hemen hemen hergün atmak zorunda kaldıkları ilaç fiyatlarının geçen yıla göre ikiye, üçe katlanmışken, sulama parası ve elektrikle sulama yapan çiftçilerin elektrik parasını ödeyemez hale geldiklerini, buna rağmen pamuk fiyatlarının yerinde saymasının hatta daha da düşmesinin kendileri için bir eziyet olmaktan çok, bir zulme dönüştüğünü ifade etti.

Fındık fıstık gibi ürünlerin devlet tarafından çiftçiyi ezdirmeyecek şekilde taban fiyatı açıklanırken, pamuk fiyatının tüccarın insafına bırakılmasının pamuk çiftçisini bitirmeye yönelik olduğunu düşünmelerine yol açtığı vurgulayan çiftçiler, Devletin kendilerine vermiş olduğu destekleme priminin de elektrik şirketi ve sulama birlikleri tarafından bloke edildiğini, ve bu durumun çiftçileri artık bitme noktasına getirdiğini, bu konuda bir düzenleme ve çözümün acilen yapılmasını talep etti.

Basın açıklaması yaparak sorunlarını dile getiren çiftçiler, Harran Kaymakamının gelmesi üzerine Şanlıurfa valisinin gelip kendilerini dinlemedikçe yolu açmayacaklarını ifade ettiler. 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA