Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 31-08-2019 21:00   Güncelleme : 31-08-2019 21:13

Valilik o iddiaları yalanladı

Valilik o iddiaları yalanladı

Şanlıurfa Valiliği HDP Hakkari Milletvekili Leyla GÜVEN’in, Şanlıurfa Eski Valisi İzzettin KÜÇÜK’e atfen yaptığı açıklamalar ve ileri sürdüğü iddialar gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Şanlıurfa Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada;”Bazı basın yayın organlarında 22 Temmuz 2015 tarihinde Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde şehit edilen iki polis memuru ile ilgili olarak çıkan ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla GÜVEN’in, Şanlıurfa Eski Valisi Sayın İzzettin KÜÇÜK’e atfen yaptığı açıklamalar ve ileri sürdüğü iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Bu tür beyanlar, son dönemlerde terörle mücadelede elde edilen başarıları gölgelemeye, terör örgütü mensuplarına moral vermeye ve zihinleri bulandırmaya yönelik maksatlı açıklamalardır.
Haberlerde iddia edilen konular ile ilgili olarak, Sayın İzzettin KÜÇÜK’ün Valiliğimize gönderdiği açıklama metni aşağıdaki gibidir:
“Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in 22 Temmuz 2015 tarihinde Şanlıurfa Ceylanpınar’da iki polis memurumuzun şehit edilmesi konusuyla ilgili olarak, dönemin Şanlıurfa Milletvekili Leyla Güven ile kendisinin anlattığı şekilde bir telefon görüşmem olmamıştır. Bu iddia tamamen mesnetsiz ve gerçeğe aykırıdır.
Ceylanpınar’da söz konusu evde üç polis memurunun kaldığı yönünde bana atfen verdiği bilgiler de aynı şekilde gerçek dışıdır. O tarihte bu evde sadece şehit edilen iki polis memuru kalmaktaydı, üçüncü bir şahıs söz konusu değildir.
Milletvekili Leyla Güven’in bu açıklamaları; mesnetsiz, tamamen gerçeğe aykırı, bölgedeki vatandaşlarımızın zihinlerinde soru işaretleri yaratmaya ve zihinleri bulandırmaya yönelik maksatlı iddialardan ibarettir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.”
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA