Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 08-09-2019 14:07

Çiftçiler Cumhurbaşkanı Erdoğanı Bekliyor

Çiftçiler Cumhurbaşkanı Erdoğanı Bekliyor

Gübre, ilaç, su ve bilumum pamuk masraflarının aşırı bir şekilde artmasına karşın pamuk fiyatının 2 yıl önceki fiyatta olması çiftçiyi kara kara düşündürüyor.. 

Zor durumda olduklarını ve sorunlarına acilen çözüm bulunması konusunda taleplerini  kamuoyuna iletmek istediklerini aktaran çiftçiler, gübre fiyatları üçe katlanmışken, hemen hemen hergün atmak zorunda kaldıkları ilaç fiyatlarının geçen yıla göre ikiye, üçe katlanmışken, sulama parası ve elektrikle sulama yapan çiftçilerin elektrik parasını ödeyemez hale geldiklerini, buna rağmen pamuk fiyatlarının yerinde saymasının hatta daha da düşmesinin kendileri için bir eziyet olmaktan çok, bir zulme dönüştüğünü ifade etti.

Fındık, fıstık, üzüm gibi ürünlerin devlet tarafından çiftçiyi ezdirmeyecek şekilde taban fiyatı açıklanırken, pamuk fiyatının tüccarın insafına bırakılmasının pamuk çiftçisini bitirmeye yönelik olduğunu düşünmelerine yol açtığı vurgulayan çiftçiler, Devletin kendilerine vermiş olduğu destekleme priminin de elektrik şirketi ve sulama birlikleri tarafından bloke edildiğini, ve bu durumun çiftçileri artık bitme noktasına getirdiğini, bu konuda bir düzenleme ve çözümün acilen yapılmasını talep etti.

Çiftçi umutla Cumhurbaşkanı Erdoğanı bekliyor.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir dizi temaslarda ve açılışlarda bulunmak üzere Eylül'de Şanlıurfa'ya geliyor. Burada Çiftçiler bir ümitle Cumhurbaşkanı Erdoğanın pamuk taban fiyatını açıklaması bekliyorlar.

Fatma Keber/urfaflash.com 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA