Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 11-09-2019 10:40   Güncelleme : 11-09-2019 11:35

Halk Adamı Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin

2017 yılında Adıyaman Valiliği görevinden Şanlıurfa Valiliğine atanan Vali Abdullah Erin Urfalıların gönlünde taht kurdu.

Halk Adamı Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin

Adıyaman Valiliğinden Şanlıurfa Valiliğine atanan Abdullah Erin, 1969 yılında Mardin ili Savur İlçesi Gölbaşı köyünde doğdu. 1986 yılında Midyat Lisesini ve 1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini ikincilikle bitirdikten sonra, girdiği kaymakamlık sınavını kazanarak ilk görev yeri olan Burdur ili Tefenni ilçesine atandı. Vali Erin,  2016 yılında Vali olarak atandığı Adıyaman'dan 2017 yılında Urfa'ya tayin oldu.

Urfa'ya atandığı ilk günden itibaren halkçı kimliği ve güler yüzüyle ön plana çıkan Vali Erin'i vatandaş çok sevdi. Makam odasının kapılarını sürekli açık tutan ve kendisine ulaşmak isteyen vatandaşları her zaman kabul eden Abdullah Erin, bugüne kadar yüzlerce  vatandaşı makamında ağırlayarak samimi duygularını aktardı. Valilik Halk Günü kapsamında gün boyu vatandaşları kabul eden Vali Erin, vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyerek ilgili kurumları doğrudan arayarak sorunlara çare oldu. İçişleri Bakanlığı’nın açık kapı politikası doğrultusunda makam odası kapılarını açık tuttuğu gibi, vatandaşların devlete doğrudan ulaşmasına imkan sağlayan Açık Kapı Birimini de Hükümet Konağı girişinde hizmete sunan Vali Erin, sorunlara karşı duyarlılığı ile takdir topladı.

Adeta bir Milletvekili ya da belediye başkanı gibi görev yapan Vali Erin'in bugüne kadar hiçbir vatandaşı kapısından çevirmediği, sorunlarıyla bizzat ilgilendiği de bilinmektedir. Son dönemlerde bizzat kendisi de halkı ziyaret eden, iş yerlerinde sorunlarını dinleyen bir profilde çizen Vali Erin, bu davranışıyla kendisine duyulan sempatiyi daha fazla artırmaktadır.


Şanlıurfa il merkezi ve ilçelerinde gerçekleştirilen “Şanlıurfa İli Uyuşturucu Bağımlılığı ve Risk Etmenlerinin Belirlenmesi Araştırma Projesi”nde elde edilen bilgiler doğrultusunda hayata geçirilen “Şanlıurfa İli Uyuşturucu İle Mücadele Faaliyetlerinin Güçlendirilmesi Projesi” Abdullah Erin’in talimatlarıyla gerçekleşen önemli projeler arasında yer almıştır.

 Şanlıurfa’da vatandaşların uyuşturucu tehdidinden sık sık yakınmaları üzerine Vali Abdullah Erin tarafından başlatılan “Uyuşturcu Risk Etmenlerinin Belirlenmesi Projesi” ile Şanlıurfa’nın uyuşturucudaki durumu ortaya konmuş ve risk tehdidinin korkulacak kadar büyük boyutta olmadığını tespit edilmişti.

Yine aynı şekilde Haziran 2019'da Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'in makamında bir araya gelen dünyanın en iyi şefleri ve gastronomi yazarları, 12 bin yıllık geçmişiyle "Tarihin sıfır noktası" olarak nitelendirilen Göbeklitepe ile tarihi Balıklıgöl Yerleşkesi'ni de ziyaret etmişlerdi. Gastroway Direktörü Gökmen Sözen bu ziyarete yönelik gazetecilere yaptığı açıklamada, duydukları memnuniyeti ve Şanlıurfa'da  çok farklı bir atmosferle karşılaştıklarını aktarmıştır.

Vali Erin'in önemli bir başka projesi de Şanlıurfa’da seracılığın geliştirilmesi, yeni jeotermal konusunda olmuştur. Seraların kurulması fizibilite çalışması ve mevcut durumun değerlendirildiği toplantılar düzenleyen Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Jeotermal sera yatırımlarının geliştirilmesi için bu alanda faaliyet gösterecek bir şirket kurulmasını ve jeotermal alanlardaki hazine arazilerinin değerlendirilmesi için girişimlerde bulunmuştur. 

 

Fatma Keber /urfaflash.com 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA