SİYASET
Giriş Tarihi : 11-09-2019 10:51

Halk Şanlıurfa Milletvekillerini Tanımıyor

24 Haziran 2018'de gerçekleşen Genel Seçimlerde Şanlıurfa'nın sahip olduğu 14 Milletvekilinin sekizini AK Parti, birini MHP, birini CHP kalan dört milletvekilini ise HDP kazanmıştı.

Halk Şanlıurfa Milletvekillerini Tanımıyor

Özellikle AK Parti'nin milletvekili listesi büyük tartışmalara neden olmuş, bu sebeple partiden bağlantısını kesen birçok küskün teşkilat dışında kalmıştı. Listeye yönelik oluşan bu tepki sandığa yansımış ve bir önce ki döneme nazaran 3 milletvekili AK Parti hanesine eksi olarak yansımıştı. 24 Haziran seçimlerinin kazananı ise MHP ve CHP olmuştur. Uzun bir dönemdir milletvekili çıkaramayan CHP ve MHP ittifak yasası sebebiyle birer milletvekili çıkarmayı başarmış, CHP'den Aziz Aydınlık MHP'den ise İbrahim Özyavuz seçilerek TBMM'ne gitmeye hak kazanmışlardı.

Peki Şanlıurfalı milletvekillerimizi ne kadar tanıyor? Doğrusunu isterseniz birçoğu halk tarafından tanınmıyor. Tanınma bir tarafa halk milletvekillerinin ismini ve hangi partinin kaç milletvekili çıkardığını dahi bilmiyor. Bilmiyor çünkü milletvekillerinin birçoğu kamuoyundan ve halktan uzak bir profil çizmektedir. Urfa'ya sadece bayram ve taziye ziyareti için gelen vekiller adeta bu gelişlerini gizlilik içinde yürütmekte ve halktan saklanmaktadırlar. Seçim sonrası ne ekranlarda nede vatandaşın içinde yer almayan vekiller halktan kopuk yaşadıkları içinde tanınmamaktadırlar.

Şanlıurfalının "Urfa'ya faydaları olmadı" dedikleri vekillerin gerçekten Urfa'ya faydalı olup olmadıkları bilinmez ama gözüken köyde kılavuz istemez diyoruz. Bugüne kadar kendilerini hissettirecek bir projeye imza atmadıkları gibi, çiftçilerin kangren sorunu haline gelen DEDAŞ sorununa da çözüm bulamadılar. Seçimlerden önce DEDAŞ sorununu hal edeceklerini iddia eden ve bu yönde vaatlerde bulunan vekil adaylarının seçildikten sonra DEDAŞ'ın kapısından dahi geçmedikleri bilinmektedir.

Aydınlık ve Özyavuz Sahadan Çıkmıyor

Urfa halkının vekilleri tanımadığını ve hatta isimlerini dahi bilmediklerini ifade etmiştik. Hizmet ve sorunların meclise taşınması noktasında ise AK vekillerin sınıfta kaldığını rahatlıkla beyan edebiliriz. Tabi biz bu olumsuzlukları dile getirirken Urfa halkı için çaba gösteren kendilerinden beklenmeyen bir performans gösteren vekilleri de buraya taşımamız gerekiyor. Kim bu vekiller? Sadece bizim değil kamuoyunun büyük bir bölümünün bizle hemfikir olduğu milletvekilleri MHP'den İbrahim Özyavuz ve CHP'den Aziz Aydınlık.. Evet bu iki milletvekilimiz sahadalar ve halkın sorunlarıyla yakından ilgileniyorlar. Kaldı ki Sn. Aydınlık bugüne kadar onlarca sorunu meclise taşımış, cevaplamaları için bakanlara soru önergesi vermiştir. Her iki vekilimizde halktan kopuk değiller. Urfa'da bulundukları zamanlarda halkla yakından ilgileniyor, sorunlarını not alıyor, Ankara'ya gittiklerinde sorunları takip ettiklerini ilgili kişiyi arayarak bildiriyorlar.

Haber Merkezi

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA