Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 11-09-2019 10:58

Sigara Yasağına Uyulmuyor!

Şanlıurfa'da özellikle Atatürk Bulvarı ve Kızılay arasında yoğunlaşan kafelerin kapalı mekanlarında sigara içme yasağına kimsenin riayet etmediği dikkatleri çekiyor. Kapalı yerlerde sigara içilmesinin yasaklanması sonrasında bu tür ihlallerin yaşandığı biliniyor. Konuya ilişkin bazı kafelerdeki kapalı alanlarda sigara içildiğine tanık olunurken, burada kül tablaları da müşterilerin masalarına konuluyor.

Sigara Yasağına Uyulmuyor!

Kafelerde, yasak olmasına rağmen kapalı alanlarda sigara içildiği dikkatleri çekerken, diğer taraftan ise trajikomik manzaralar da göze çarpıyor. Kafenin duvarında sigara içmek yasaktır asılı levhalar bulunurken, masalarda ise müşterilerin sigara içerken kullanması için kül tablaları da yer alıyor. Söz konusu manzara, görenlere; ‘bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu’ dedirtiyor.

DENETİMSİZLİK VAR

İnsan sağlığını büyük ölçüde tehdit eden ve devlet tarafından yasaklanan kapalı mekanlardaki sigara kullanımı konusunda, söz konusu kafe, restoran, kıraathane gibi mekanların yeterli olarak denetlenmediği anlaşılıyor. Bu gibi mekanlarda müşterilerin sigara içmesine göz yumulmasının ötesinde nargilelerin rahatlıkla içilmesi sigarasını içebilmesi için uygun argümanların da bulundurulduğu dikkatleri çekiyor.

Haber Merkezi

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA