Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 11-09-2019 11:05

İnbaşı Mağaraları İlgi Bekliyor!

Şanlıurfa'nın Fırat Nehri kıyısındaki Bozova ilçesinde yer alan İnbaşı mağaraları, tarihi ve doğal güzellikleriyle yöre halkı tarafından tercih ediliyor

İnbaşı Mağaraları İlgi Bekliyor!

İçerisinde kaynak suyu ile beslenen doğal bir havuzun da bulunduğu İnbaşı mağaraları, yaz aylarında yöre halkı tarafından serinlemek için tercih edilen yerlerin başında geliyor. Belediyelerin gözden kaçırdığı ve pek önem vermediği bu yerin mutlaka turizme kazandırılması yönünde adımlar atılmalıdır. 

Son günlerde hava çok sıcak ama mağaradaki su buz gibi diyen vatandaşlar İnsan uzun süre suda kalamıyor, gerçekten çok soğuk. Ayrıca suyun şifalı olduğuna inanılıyor, hem içiliyor hem de cilt hastalıklarına iyi geldiği biliniyor.

İnbaşı'nın çöplerden geçilmediğini ifade eden ziyaretçiler, ayrıca bir yerden bir yere geçmek istediklerinde basamak olmadığını ve bu nedenle de zıplayarak hareket etmek zorunda kaldıklarını ifade etmektedir. Buda zaman zaman düşmelere ve hatta yaralanmalara neden olmaktadır. İnbaşı mağarası Urfa'nın yeni ve potansiyeli yüksek olabilecek turizm bölgelerinden biridir. Bu nedenle yetkililer biran önce bölgeye gerekli önemi vermeli, başta temizlik olmak üzere ulaşıma dair sorunlar giderilmelidir.

Haber Merkezi

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA