Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 11-09-2019 11:15   Güncelleme : 11-09-2019 11:40

Muhtarlardan Şikayet Var!

Şanlıurfa'da ki önemli sorunları bu kez Muhtarlara sorduk. Şanlıurfa Büyükşehir Muhtarlar Derneği Başkanı İbrahim Halil Haktankaçmaz, yaptığı açıklamada Urfa'nın en büyük sorunu DEDAŞ'tır dedi.

Muhtarlardan Şikayet Var!

Muhtar Haktankaçmaz, "muhtarı olduğu Ertuğrulgazi mahallesi modern bir yapıya ve kültür düzeyi yüksek bir potansiyeli sahiptir. Ancak elektrik konusunda yaşadığımız sıkıntılar bizi modern kbir kent olmaktan uzaklaştırıp, köy görünümü vermektedir. Saatlerce ve hatta günlerce kesilen elektrikler sebebiyle  mahalle sakinleri muhtarlığımıza gelerek şikayetlerini iletiyorlar.  Sorunu TEDAŞ'a ilettiğimiz zaman bize komik cevaplar veriyor ve sebep olarak rüzgarın ya da yağmurun kesintilere sebep olduğunu söylüyor."

Kendi mahallerinde gecekondu olmadığını belirten Haktankaçmaz,  yine aynı şekilde bölgelerinde abonesiz enerji kullanımı ve kayıp kaçak oranının sınıf denecek noktada olduğunu belirterek sözlerine devam etti.

"Bir an evvel enerji nakil hatlarını yer altına alınması gerekiyor. 25-30 yıllık enerji hatlarını kış gelmeden yenilemeleri lazım önümüzde kış var sıkınlar havanın güzel olduğu dönemde bu kadar yoğun yaşanması kış gelişi bizleri kaygılandırmaktadır. Yerel yönetimin ilk basamağı olan muhtarlarla yerel yönetimler arasında çok ciddi olmamakla beraber sıkıntılarım vardır Mavi boncuk dağıtılarak sorunlar çözülmez mahalle içi asfalt çalışmaları yaz bitti ne zaman başlayacaklar merak ediyorum.

Gaziantep Muhtarlarını Şanlıurfa ya davet etmiştim 200 muhtar Şanlıurfa'ya kültür gezisi adı altında Gaziantep belediye başkanı Fatma ŞAHİN  200 muhtarın 2 günlük konaklamada dahil Şanlıurfa'ya gönderdi. Şahin'in sürekli olarak Antep'le ilgili bir sorununuz olursa mutlaka benimle iletişime geçin demesi bizi onurlandırdı.  

Gaziantep belediye başkanı Fatma hanıma Muhtarları adına teşekkür ediyorum.

bizim belediye başkanları özelliklede büyük şehir belediye başkanı hep Gaziantep'i ve Kayseri'yi örnek gösteriyor biz artık örnek değil icra makamında oturanlardan icraat bekliyoruz. İcra makamında oturanların bizlere hikaye anlatmalarını istemiyoruz..

Reşit Öncel/urfaflash.com 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA