Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 11-09-2019 11:28   Güncelleme : 11-09-2019 11:30

Merhaba Şanlıurfa

Merhaba Şanlıurfa

İnsan ilişkilerinde ve yaşamın içinde önemli bir olgu olan haberin, tarih boyunca gösterdiği bu “tutarlılık” tarihçiler ve sosyologlar, haberin insanın temel dürtülerini tatmin eden bir araç olması şeklinde açıklıyorlar. İnsan, çevresinde ne olduğunu bilme, haberdar olma gibi temel bir dürtüye sahiptir; kendi başına göremediği olaylardan, başkaları aracılığıyla da olsa haberdar olması, olan-bitenin farkına varabilmesi, ona kendi yaşamını kontrol edebilme, kendini güvende hissetme duyguları ve beraberinde özgüven sağlamaktadır. Bu durum, “İnsanın olan-bitenlerin farkında olma açlığı” olarak tanımlanmaktadır.

Haberin bu derece önem arz ettiği son yıllarda, yeni iletişim ve enformasyon teknolojilerinin sunduğu yeni olanaklardan ve İnternet’in gelişiminden yola çıkılarak, “gazetelerin ve gazeteciliğin sonunun geldiği” yorumları çokça seslendirilmektedir. Tartışılan konular, gazete tirajlarındaki ve reklâm gelirlerindeki düşüş, ücretsiz gazetelerin sayı ve tirajlarının artması, İnternet’in hızlı büyümesi ve reklâm gelirlerinin artması üzerine odaklanmaktadır. Ancak tüm bu olumsuzluklara rağmen gazete çıkaramaya ve Urfa kamuoyunu tarafsız ve objektif haberlerimizle aydınlatmaya karar vermiş bulunmaktayız.

Gerçek haberin adresi olacak URFAFLASH Gazetesi merakla beklediğiniz, zevkle okuduğunuz haftalık bir gazete unvanını elde etmek adına kararlı adımlar atacaktır. Sadece Urfa değil aynı zaman da dünya siyasetini, Ortadoğu'yu, kamuoyunun şikayetlerini,sorunlarını,taleplerini ve bizden beklentilerinizi dinleyecek ve gazetemize taşımaya çalışacağız. İlkemiz ve prensibimiz para değil, gerçek habercilik olacaktır. Bu anlamda güçlü ve tecrübeli bir ekiple sürekli sahada olacak, merkez ve ilçe haberlerimizle sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Haber Merkezi

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA