EĞİTİM
Giriş Tarihi : 18-09-2019 10:24

AKÇAKALE MİLLİ EĞİTİM NE YAPIYOR?

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine atanan Sözleşmeli öğretmenler Şanlıurfa merkeze görevlendiriliyor.

AKÇAKALE MİLLİ EĞİTİM NE YAPIYOR?

2019-2020 Eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte İlçe’de öğretmen açığı devam ederken, ilçeye sözleşmeli olarak atanan öğretmenler çeşitli bahanelerle dilekçe vererek Şanlıurfa merkeze görevlendirme yaptırıyor.

Edinilen bilgiye göre; Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa genelinde yapılan 100 öğretmen görevlendirmeler arasında 30’u Akçakale’de görev yeri olmasına rağmen Şanlıurfa merkeze görevlendirildi. Merkeze görevlendirilen sözleşmeli öğretmenlerin yerine ise Ücretli öğretmenlerin görevlendirilmesi bekleniyor.

2018-2019 eğitim ve öğretim yılında Türkiye sıralamasında en son sıralarda yer alan Akçakale ilçesinin, yapılan bu görevlendirmelerden dolayı neden başarısız olduğu da gözler önüne seriliyor.

Akçakale’ye sözleşmeli olarak atanan bu öğretmenlerin görevlendirmelerinin kim ya da kimler tarafından yapıldığı da kamuoyu tarafından merak konusu.

Öte yandan sözleşmeli öğretmenlerin 4 yıl görev zorunluluğu olduğu için, görevlendirme ile başka bir okula gittiğinde yerine öğretmen ataması yapılamıyor. Bu durum da ilçede öğretmen açığına neden oluyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA