SİYASET
Giriş Tarihi : 19-09-2019 10:23

Urfa’da yeni parti oluşumları tüm hızıyla devam ediyor

Şanlıurfa’da yeni parti oluşumları hız kazandı. Kimileri partilerine istifa dilekçelerini sunarken kimileri de seçimlerde hiçbir yerden aday ve meclis üyesi olarak gösterilmeyen siyasetçilerinde özel mekanlardaki gizli toplantılarını sürdürdükleri öğrenildi.

Urfa’da yeni parti oluşumları tüm hızıyla devam ediyor

Eski Başbakanlardan Ahmet Davutluoğlu ve Ekonomiden Sorumlu Eski Bakan Ali Babacan’ın parti kurma çalışmaları başladı. Birçok ilde teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren ekipler, Şanlıurfa’da da altan altan çalışmalarını sürdürüyor. AK Parti’de 25. dönem milletvekili adayı Abdullah Yeşil, partisinden istifa ettiğini sosyal medya üzerinden duyurdu.  Yeşil,”Ak Parti Kurucu Üyesi ve Şanlıurfa 25. dönem Milletvekili adayı Olarak Ak Parti'nin Kuruluş Felsefesinden ayrılması, Doğu Perinçek ve Devlet Bahçeli'yi Refik olarak seçmesinden dolayı bugün itibariyle Ak Partiden istifa ettim.@Ahmet_Davutoglu.”ifadelerine yer verdi.

ÖZEL BİR OTELDE GİZLİ TOPLANTI

Öte yandan aralarında eski milletvekili ve adayları, eski belediye başkanları, meclis üyeleri, ayrıca mevcut belediye başkanlarının katıldığı 100 kişiden oluşan bir toplantının gerçekleştirildiği iddia edildi. Haber merkezi olarak toplantıya katılan bazı isimlere ulaşmış olsak da, etik kurallar gereği şimdilik bu isimleri paylaşmayacağız. Ancak şunu ifade edebiliriz ki bu siyasetçileri Urfa kamuoyu çok yakından tanımakta ve birçoğu daha önce AK Parti kulvarından siyaset yapmaktaydılar. Görünen o ki, toplantıya katılan isimlerin yeni partiler de yer almasıyla birlikte, AK Parti Urfa'da inanılmaz bir kan kaybına uğrayacaktır.

Reşit Öncel

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA