Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 27-09-2019 10:42   Güncelleme : 27-09-2019 13:49

VİRANŞEHİR'DE OKUL YOL BEKLİYOR!

Viranşehir Anıt Kırsal Mahallesinde aileler okul yolu yok diye korkudan çocuklarını okula gönderemiyor.

VİRANŞEHİR'DE OKUL YOL BEKLİYOR!

Viranşehir Anıt Mahallesinde Yaklaşık 7,5 Milyonluk yatırımla 12 derslik okul yapılmasına rağmen veliler okul yolu olamadığından ve çocuklarının okula anayoldan gitmek zorunda bırakıldığından dolayı korkudan okula gönderemediklerini ifade ettiler.

Bölgede 12 derslik okul bulunmasına rağmen okul yolunun bulunmaması ve okula gidiş yolunun anayoldan sağlanarak ölüm tehlikesi arz etmesi çocukların eğitimine engel teşkil ediyor.

418 haneli mahallede yaşayan mahalle sakinleri  öğrencilerinin okula gitmek için her gün yaklaşık 3 km yolu yürümek zorunda kaldığını ve bununla birlikte okul'a gidecek başka yolların olmadığından dolayı ağır vasıta araçların da geçtiği tarihi ipek yolunu kullanmak zorunda bırakılmasından dolayı ölüm tehlikesi bulunduğunu ve bu yüzden çocuklarını okula korkudan gönderemediklerinin belirterek;

Devlet tarafından okulun 7 milyon 474 bin lira ihaleyle yapıldığını ve hizmetlerin eksik olduğunu iddia ettiler.

Mahalle sakinleri; Görüyorsunuz ki devletimizin milyonlar harcadığı ve hizmetimize soktuğu okulumuzun yolu yok. Okula eğitim almaya gitmeye çalışan öğrencilerimizin kullanacağı okul yolu yapılmıyor.Arka taraftan kullanacağımız yolu hizmete sokmadılar.Ön taraftan göz göre göre ölüm tehlikesi bulunan yerden çocuklarımızı okula göndermemizi bekliyorlar..Bu yolun yapılabilmesi için illaki bir kazanın bir facianın mı meydana gelmesi lazım? Önümüz kış anayollar buzlanır karlanır kayganlaşır biz bu riski alarak çocuklarımız okula göndermek istemiyoruz. Biz bu tehlikeyi bu riski göz göre göre alamıyoruz. Çocuklarımıza araçların çarpma tehlikesi olduğu için  ana yoldan göndermeye korkuyoruz ve bu yüzden okula gönderemiyoruz. Seçim zamanı gelerek vaatlerde bulunanlar şimdi eksiklerimizi görmezlikten gelerek hiçbir hizmette bulunmuyorlar. Yetkililere seslenerek okul yolumuzu bir an önce yapsınlar. Çocuklarımız devamsızlıktan sınıfta kalacaklar

Hizmet için birçok müracaat ettiğimizde hâlde ne gelen var nede yardım eden var.

Anıt Mahallesi olarak bizde nereye bağlı olduğumuzu anlayamadık. Belediyeden okul yolumuzun yapılmasını talep ediyoruz. Allah için yardım istiyoruz. Bu durumda çocuklarımızı okula gönderemeyiz dediler.

 Biz Urfaflash ekibi olarak veli ve öğrencilerimizin mağdur olmaması daha doğrusu mağdur edilmemesi adı altında sevgili yetkililerimizden hizmete sunulmuş ama yolları yapılmamış ANIT ORTAOKULU, GERMEN ORTAOKULU BÜYÜK GÖRÜMLÜ İLK/ORTAOKULU VE ELGÜN ORTAOKULU Yollarının tamamlanmasını ve okul önüne Karayollarından oraya bir kavşak yapılmasını talep ediyoruz.

 MURAT SEVER

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA