EKONOMİ
Giriş Tarihi : 27-09-2019 10:45   Güncelleme : 27-09-2019 10:50

VATANDAŞLAR İŞSİZLİK VE PAHALILIKTAN ŞİKÂYETÇİ!

GAP’ın başkenti, tarım ve kültür şehri Şanlıurfa’da işsizlik aldı başını gidiyor. İş bulamayan vatandaşlar kara kara düşünüyor. Gazetemize konuşan vatandaşlar pahalılıktan dert yandılar.

VATANDAŞLAR İŞSİZLİK VE PAHALILIKTAN ŞİKÂYETÇİ!

Sokaklarda işsizlikle ilgili yaptığımız röportajda vatandaşlar işsizlik ve Suriyelilerden dert yandı. Vatandaşlar kentte işsizliğin büyük sıkıntı olduğunu bunun yanı sıra her şeyin pahalı olduğunu söylediler.

Vatandaşlar, “Şanlıurfa’da işsizlik çok büyük sıkıntı. Her şey pahalı, kiracılara Allah yardım etsin kiralarını bile ödeyemiyorlar. Çiftçimizde, esnafta perişan oldu. Her şeye zam üstüne zam geldi. İşsizlikte en büyük sorun Suriyeliler oldu. Onlar ucuz çalışıyor, ev geçindiriyorlar ancak bizler bu parayla ev geçindiremeyiz. Bizlerin giderimiz çok ama Suriyelilerin giderleri yok onun için onlar daha rahat. Onlar burada maaşta alıyor, vatandaşlarda Suriyelileri yanlarında çalıştırıyor. Kendi ülkesinin vatandaşını yanında çalıştırmıyor.

 O yüzden bizim vatandaşların çoğu boşta geziyor. Bakın artık gençler işsizlik yüzünden evlenemiyor geçim derdinden dolayı. Enflasyon büyük oranda arttı. Geçen yıl biberin kilosunu 1.50 liraya alıyorduk ama bu yıl 3.50 lira, domates ve diğer sebzeler çok pahalı.

 Elektrik ve su faturaları 2 katına katlandı. Buradaki Suriyeliler buradan giderse her şey güzel olur. Suriyelilere her konuda göz yumuluyor, ama bizlere göz yumulmuyor. Suriyeliler buradan giderse her şey düzelir.” Diye sitemlerini dile getirdiler.

FATMA KEBER

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA