Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 08-10-2019 18:59

VİRANŞEHİR'DE SOKAK KÖPEKLERİ ZEHİRLENİYOR MU?

Defalarca gündeme getirdiğimiz ama bir türlü çözüm bulunamayan sokak köpekleri zehirleniyor mu?

VİRANŞEHİR'DE SOKAK KÖPEKLERİ ZEHİRLENİYOR MU?

 Viranşehir’de özellikle okula giden küçük çocukların korkulu rüyası olan başıboş köpekler, Öğrencileri olduğu kadar büyükleri de tedirgin ediyor. Özellikle toplu halde hareket eden ve gece vakti daha tehlikeli bir durum yaratan köpeklerin toplatılması yâ da onlar için çözüm bulunamayışı vatandaşı üzüyor.

 Aslında her ne kadar tehlikeli görünse de bir o kadar insanlara zararı olmayan bu hayvanların  aç ve susuz kalması bir o kadarda merhametli vatandaşı üzüyor. Özellikle yazın susuzluk konusunda büyük sıkıntılar yaşayan bu hayvanları bazı kesimlerinde zehirleyerek öldürmesi ise resmen bir facia.

 DUKABİR Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı Ahmet Yılmaz sokaktan geçerken ölü bir köpeği görerek Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü’nü arayıp hayvanın oradan kaldırılmasını sağladı.

 Başkan Yılmaz yaptığı açıklamada;

 Bizler bu hayvanlara memlekette barınak yapılması için çok mücadele ettik. Aslında her ne kadar tehlikeli görünse de bu köpekler insanları bir şekilde tedirgin ediyor. Sokaklarda başıboş aç susuz gezen bu hayvanlara faydamız olmadığı kadar ne yazık ki insanlığından nasibini almamış merhametsiz bazı kişiler tarafından zehirlenerek öldürülmeye çalışılıyor. Bu hayvanlara faydamız yok en azından bari canlarını alarak zararımız olmasın. Özellikle okul çağındaki çocukları korkutan bu hayvanlar için yetkilileri göreve davet ediyoruz dedi.

MURAT SEVER

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA