Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 09-10-2019 11:53

OKUL YERİ BAĞIMLI YUVASI OLDU!

Viranşehir Hürriyet Mahallesinde yıktırılan okulun yeri bağımlıların meskeni oldu.

OKUL YERİ BAĞIMLI YUVASI OLDU!

 Yaklaşık 3 yıl önce Viranşehir'in en güzel projeli okulu olarak hizmete sunulan okul bazı sebeplerden dolayı yıkım emri verilerek yıktırıldı ve boş arsa olarak kalan yer bağımlıların meskeni oldu.

 Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi’nde, Hürriyet Mahallesinde Yaklaşık 3 yıl önce Cumhuriyet İlköğretim okulu adı altında Viranşehir'in en güzel projeli okullarından biri olarak hizmete sunulan okul bina  altında su birikiyor ve çökme tehlikesi var diye boşaltılıp kaderine terk edilerek başıboş ve ıssızlığıyla bağımlıların meskeni olduğu iddia ediliyor.
Viranşehir Hürriyet Mahallesi’nde yaşayan mahalle sakinleri yetkililerden bir an önce buraya bir çözüm bulunmasını isteyerek yaşadıkları mağduriyetliklerinin giderilmesini istediler.

 Mahalle sakinleri tarafından yapılan açıklamada;

Mahallemizde yapılan Cumhuriyet İlkokulu, Bina altında su birikiyor ve çökme riski var nedeniyle yıkım emri verilerek yıkıldı. Aradan yaklaşık 3 yıl geçmesine rağmen hiç bir müdahale edilmeyerek ve adeta kaderine terk edildi. Gece vakti bağımlılar burayı mesken tuttu. Çoğu ağaç harap edilerek yandırıldı. Hiçbir güvenlik önlemi buraya alınmadı. Yüzlerce aile çocuklarını başka mahallede ki okullara götürmek zorunda bırakıldı. Çalışanı ve götüremeyeni var, bin bir cefayı çekmek zorunda kalıyoruz. Götürdüğümüz çevre okulların sınıf mevcutları 50 hatta 55 ‘leri buluyor. Bunda eğitimcilerimiz de biz velilerde ve çocuklarımızda rahatsız oluyoruz diyerek taleplerini ilettiler

MURAT SEVER

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA