Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 29-10-2019 07:41

DİLENCİLER SORUN OLMAYA BAŞLADI

Şanlıurfa’ya çevre il ve ilçelerden gelerek dilenen ve çoğunluğunu kadın ile çocukların oluşturduğu dilenciler vatandaşları bezdirdi.

DİLENCİLER SORUN OLMAYA BAŞLADI

Özellikle iş hanları ve alışveriş merkezlerinde onlarca dilenci ile karşı karşıya kalan vatandaşlar, ‘Bunlar şehri istila etti´ demekten kendilerini alamıyorlar.

Bazen bir köşe başında veya kavşaklarda para isteyen dilenciler gün gün artıyor.

Özellikle son zamanlarda yaşanan dilenci artışı vatandaşları ve esnafı bıktırdı. Cadde, sokak ve mahallelerde evlere kadar giden dilencilerin kapı kapı gezmeleri vatandaşları huzursuz ediyor.

Özellikle Bahçelievler’de iş yerleri olan esnaflar sürekli gün içinde dükkâna giren çıkan dilencinin haddi hesabı yok. Dilencilerden dolayı iş yapamıyoruz. Alışverişe gelen müşterilerimiz dilenciler tarafından resmen taciz ediliyor. Gece gündüz fark etmiyor. Hemen hemen her saat dilenciler ile muhatap oluyoruz. Dükkân dükkân gezerek dileniyorlar.

Belediye ye ait zabıtaların buna bir çözüm bulması gerektiğini ifade eden esnaflar: “Şehir merkezinde dilenci sayısında artış var, yetkililerimiz bu konuya çözüm bulsunlar. Dilencilerin şehrin merkezinde insanlara duygu sömürüsü yaparak gezmeleri bizleri rahatsız ediyor. Yetkililerin bu konuya çözüm getirmelerini istiyoruz” dediler.

FATMA KEBER

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA