Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 29-10-2019 22:15

OTOPARK SIKINTISI MAHALLELİYİ BEZDİRDİ

Şanlıurfa’nın Bahçelievler Mahallesinde otopark sıkıntısı sürücüleri canından bezdirmiş durumda.

OTOPARK SIKINTISI MAHALLELİYİ BEZDİRDİ

Yolun iki tarafına park yapan araçlar yüzünden tek şeride düşen yolda araçla ilerlemek neredeyse imkansız gibi olmuş durumda.

Bahçelievlerde ikamet eden vatandaşlar Büyükşehir Belediyesinden ve İlçe Belediyesinden Bahçelievler’e biran önce özellikle çok katlı bir otopark yapılması isteğinde bulundular.

Şanlıurfa genelinde yaşanan park sorununun en bariz göstergesi olarak ortaya çıkan Bahçelievler semtindeki park sorununun nasıl çözüleceği bilinmezken mahalleli bu konuya duyarlı davranılmasını yetkililerden talep ediyor.

Evlerinin önüne araçlarını park edemez duruma gelen Bahçelievler Mahallesi sakinleri, otopark sorununa çözüm bulunmasını istiyor. Apartmanların özel otopark alanlarının yetersiz olduğunu dile getiren Bahçelievler Mahallesi sakinleri  "Mahallede kaldırım üzerine park edilen araçlar yayaları zor durumda bırakıyor" dedi.

Bahçelievler'in özellikle gençler tarafından rağbet gördüğünü söyleyen, semt sakinleri, bunun aksine yaşlı kesimden oluştuğunu belirtti. Vatandaşlar, mahallede yaşayan engelli ve yaşlıların otopark sorunu nedeniyle kaldırımda yürüyemez hale geldiğinin altını çizerek, yetkili tüm kurumları sorunu çözmeye davet etti.

Özellikle ana arterler olarak bilinen Bahçelievler, Cengiztopel Caddesi, Atatürk Bulvarı, İpekyolu,  ve kent merkezinde yer alan birçok alanda park sorunu yaşandığını belirten vatandaşlar, bu sorunun ulaşım ile ilgili gösterilecek projelerin başında yer alması gerektiğini belirttiler.

REŞİT ÖNCEL

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA