SİYASET
Giriş Tarihi : 07-11-2019 11:33   Güncelleme : 07-11-2019 11:37

BAŞKAN ÇAKMAKLI: BİZ BU ÜLKENİN SİGORTASIYIZ

İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı; “STK Lara derneklere ver veya herhangi bir cemaate Gerçekten siz buraya gelecek zamanınız Yoksa biz gelelim ayağınıza Biz kendimizi ifade edelim bizden korkmayın biz bu ülkenin inşallah sigortasıyız.” Dedi.

BAŞKAN ÇAKMAKLI: BİZ BU ÜLKENİN SİGORTASIYIZ

İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, Urfaflsh Gazetesi Muhabirine gündeme ve Şanlıurfa’nın sorunlarına dair açıklamalarda bulundu. 

İl Başkanı Çakmaklı yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Çıkardığınız gazete Halkın dili olan bir gazete Şanlıurfa'ya hizmet verecek düzeyde olduğunu görüyorum. Şanlıurfa'da çıkan gazetelere de gazetemizin örnek olacağını düşünüyorum. 

SPORA SİYASETİ KATTILAR

Şanlıurfaspor'un son 10 yıldır geçmişten bugüne gelen hataları konuşmak isteriz üzülerek. Bunu ifade ediyorum spora bile siyaseti katttılar. Biz o zaman karşı çıkmış olsaydık insanlar bizi farklı anlayabilirlerdi. Biz o zaman dile getirdik, bunun yanlış bir politika olduğunu, Müdahale edilmemesi lazım olduğunu, malesef siyaseti spora alet ettiler. Şanlıurfaspor katlettiler. Dolayısıyla Şanlıurfaspor için şu anda iyi bir şekilde kenetlenmek lazım bunu yapabiliriz. Şanlıurfaspor Urfa'yı temsil ediyor, 2 milyonu Aşan şehrimizde takımı bu duruma düşürenlerin halkımızın yanında verecekleri hesabın takipçisi olacağız. Urfa'nın çok ciddi problemleri var, 1. Sınıf tarım arazilerinin imara açmışlar, 15-20 yıl sonra Bunun acısını birlikte yaşayacağız. Dünyanın en verimli topraklarına sahibiz.Ceylanpınar Tarım çiftliği var dünyanın sayılı çiftliklerinden birisi, Şanlıurfa yöneticilerin de ciddi sıkıntılar var. Son 15 yıldır iktidar partisinde olan başkanlar Şanlıurfa`yı yönetiyor. Trambüs diye bir projemiz var, söylenen rakamlar küçük rakamlar değil Kimi 80 milyon Kimi 100 milyon diyor, bu para çöplüğe atıldı. Bu paranın tamamı Vatandaşlarımızın cebinden çıkarıldı. Biz bunu defalarca dile getirdik, dile getirmemiz bir fayda etmedi. Doğruları söyleyecek cesarete sahip değilsek bu makamları zapt etmeyelim. Ben İyi Parti İl Başkanı olarak Şanlıurfa'nın sorunlarını dile getirmekte mükellefim. İktidar partisinde olmayan bir Belediye Başkanı bu paraları çöpe atmış olsaydı, ya kayyum atanmıştı ya görevden alınmıştı, ya Mahkeme yolu açılmıştı, ama maalesef görünüyor ki, bu işin takipçisi olan hiçbir kurum hiçbir yetkili yok. Defalarca basın yolu ile dile getirmemize rağmen maalesef üstü kapatılmaya çalışıyorlar, biz bunları kabul etmiyoruz, biz bunların hesabını teker teker soracağız. Elbet bir gün güneş üzerimize doğacak,bize de fırsat verilecektir. Şanlıurfalı vatandaşlar bizi tanısınlar, İyi Parti kurulduktan bu yana birçok iftiraya maruz kaldı, ne kirli oyun varsa bizim partiye yapıştırmaya çalıştılar. Oysaki İyi Parti Vatanını milletini ülkesini seven memleketine milletine iyi bir şekilde hizmet etmek için bir araya gelen cesurlar partisidir. Biz vatandaşlarımızı buraya davet ediyoruz, gelsinler bizimle tanışsınlar, kafasındaki soru işaretleri bize sorsunlar. 

İyi Parti olmasaydı mazlumun sesi yükselmez idi. İyi Parti Çok zorlu bir süreçten geçti, ben siyasete iyi Parti ile tanıştım. Daha iyi Parti yokken ben genel başkanımız Meral Hanım'a Twitter'dan mesaj atmıştım. Benim gibi yüzbinler mesaj atmış,Türkiye'de tıkanmış demokrasinin tıkanmış siyasetin önünü açacak, Sizin gibi cesur insanlara ihtiyacı var diye, uzunca mektup edasında bir mesaj gönderdim.İyi Partinin bir araya gelmesi kurulmaması için çok çaba gösterildi. Seçime sokulmaması için büyük bir çaba gösterildi. Maalesef taraflı bir ulusal basın olduğu için bazı şeyler çabuk unutuluyor. Şanlıurfalı hemşehrilerime mesaj göndermek istiyorum Sizin aracılığınızla, Siz gelmiyorsanız, bize davet edin. Biz gelelim. STK Lara derneklere veya herhangi bir cemaate. Gerçekten sizin buraya gelecek zamanınız, Yoksa biz gelelim, ayağınıza Biz kendimizi ifade edelim. bizden korkmayın biz bu ülkenin inşallah sigortasıyız,dedi

 

FATMA KEBER

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA