Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 14-09-2018 13:40   Güncelleme : 14-09-2018 13:40

EĞİTİM KAMPUSUNE GİDEN YOLLAR ASFALTLANIYOR

Büyükşehir Belediyesi, GAP SUKAY'ın hemen yanında yer alan eğitim kampusunun yollarını eğitim öğretim sezonuna yetiştirmek için yoğun çalışma içerisinde. Büyükşehir ayrıca kampus ulaşımı için şehir içi toplu taşıma hizmeti de verecek.

EĞİTİM KAMPUSUNE GİDEN YOLLAR ASFALTLANIYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, 2018-1029 eğitim ve öğretim yılının açılmasıyla birlikte eğitime tam destek veriyor. Şanlıurfa merkez ilçeleri ve diğer ilçelerde okul yollarını çamur ve çukurdan kurtarmak için gerek sıcak asfalt gerek beton yol, gerekse de kilitli parke yaparak öğrencilerin okula geliş ve gidişlerini rahatlatan Büyükşehir Belediyesi, diğer yandan çanta, kitap ve kırtasiye yardımlarıyla da sosyal belediyecilik anlamında üzerine düşen görevlerini yerine getiriyor.

 

ÇELİK KÖPRÜLER VE EĞİTİM KAMPÜS YOLU ASFALTLANIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından lise eğitimini şehir dışına taşımayı hedefleyen ''Eğitim Kampüsü'' projesi kapsamında Şanlıurfa'da GAP SUKAY bitişiğinde inşa edilen eğitim yerleşke yolunu ve yapımı tamamlanan çelik köprüleri asfaltlayan Büyükşehir Belediyesi’ne öğrenci velileri başta olmak üzere eğitimciler teşekkür etti.

Şanlıurfa-Mardin karayolunu Haliliye ilçesinde yapımı tamamlanan çelik köprüler ile Karaköprü ilçesine oradan da şehir trafiğine ağırlık oluşturmadan Şanlıurfa-Diyarbakır karayoluna bağlayan çelik köprüleri ve eğitim yerleşkesi yolunu asfaltlayarak 17 Eylül Pazartesi’ye yetiştirmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 

BÜYÜKŞEHİR’DEN EĞİTİM YERLEŞKESİNE YENİ OTOBÜS HATTI

Haliliye İlçesi'nde kurulan ve içerisinde 8 lise, 4 pansiyon olan Eğitim Kampüsüne yeni otobüs hattı oluşturan Büyükşehir Belediyesi öğrenci velilerini bu konuda rahatlattı. 2. Toplama Merkezi'nden 17.09.2018 Pazartesi itibariyle GAP Vadisi Bölgesinde hizmet verecek olan eğitim yerleşkesine 55 Nolu “Yeşil Urfa” toplu taşıma hattının açıldığı duyuruldu.