DÜNYA
Giriş Tarihi : 01-01-2019 15:39   Güncelleme : 01-01-2019 15:39

Büyükelçi Önen VakıfBank'ın Çinli oyuncusu Zhu Ting ile

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, Vekıfbank’ın Çinli başarılı oyuncusu Zhu Ting ile bir araya gelerek bir süre sohbet edip, yeni yılda da başarılarının devam etmesi dileklerini iletti.

Büyükelçi Önen VakıfBank'ın Çinli oyuncusu Zhu Ting ile

Yeni yılın sadece sporda değil her konuda ülkemizin başarılı olması dileğinde bulunan ÇHC Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, “VakıfBank'ın başarılı Çinli oyuncusu Zhu Ting ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Başarısı ve mütevazılığı ile hem Çinli hem de bizlerin gönüllerini kazanan Zhu Ting'e 2019 yılında da başarılarının devamını dileyip Türkiye-Çin ilişkilerine katkılarından dolayı teşekkür ettik” dedi.

 

Büyükelçi Önen, Pekin’deki Türk vatandaşların coşkusuna ortak oldu

2018 yılının son gecesinde Çin / Pekin’de yaşayan Türk vatandaşları ile bir araya gelen Pekin Büyükelçimiz A.Emin Önen, “Pekin'de yaşayan vatandaş ve öğrencilerimizin düzenlendiği yılbaşı eğlencesine iştirak edip yeni yıl coşkularına ortak olduk. 2019 yılının insanlık için barış ve huzurun egemen olduğu, Türkiye-Çin ilişkilerinin daha da köklenerek derinleştiği bir yıl olmasını dilerim” diyerek dünyanın öbür ucundaki bir ülkede vatandaşlarımızla bir araya gelmekten dolayı mutlu olduğunu belirtti.

 

Cumhurbaşkanımızdan Çin Devlet Başkanı Xi Jinping'e yeni yıl mesajı

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping'e yeni yıl mesajı gönderdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında iki ülke arasındaki ilişkilerin her alanda giderek güçlenmekte olduğunu memnuniyetle gözlemlediğini belirtti.