SİYASET
Giriş Tarihi : 11-02-2019 15:40   Güncelleme : 11-02-2019 15:40

Aslan, Herkesin oyuna desteğine talibim

Saadet Partisinden Karaköprü Belediyesine Başkanlığına adaylığını açıklayan Essum Aslan, “Herkesin oyuna desteğine talibim” dedi.

Aslan, Herkesin oyuna desteğine talibim

Bir Otel’de basın toplantısı düzleyen Essum Saatçi Aslan, Saadet Partisi’nde Karaköprü Belediye Başkan adayı olduğunu basına ve kamuoyuna açıkladı. Aslan, Karaköprü’deki tüm vatandaşların oylarına talip olduğunu ifade ederken herkesi ve her kesimi kucaklayan şeffaf çağdaş bir belediye anlayışıyla yola çıktıklarını belirti. Konuşmasında Sabahattin Cevheri’nin desteklediğini ve Şanlıurfa’ya heyecan kattığını söyleyen Aslan, Karaköprü’de de değişimin şart olduğunu dille getirdi.

Aslan, Karaköprü Urfa’nın vizyon ilçesi Karaköprü’nün kimliği ile ilgili projelerimiz var. Karaköprü'ye vakıf üniversitesinin kurulması için çaba göstereceğim. Diğer bir proje kadınları dahil edeceğimiz projedir onu da ileride geniş bir sunumla açıklayacağız” dedi.

.Essum Aslan Kimdir?

Şanlıurfa’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Urfa’da tamamlayıp, Hacettepe üniversitesi fen edebiyat fakültesi tarih bölümünde okudu. Ardından Çukurova üniversitesinde fen edebiyat fakültesi Türk dili ve edebiyat bölümünden mezun oldu. Londra Soas üniversitesinde akademik çalışmalarında bulundu. Yine Çukurova Üniversitesinde eski Türk edebiyatı ve Osmanlıca ana Bilimdalı’nda yüksek lisansını tamamladı. Daha sonra Çukurova üniversitesinde doktorasını tamamladı. 2003 yılında beri Urfa’da eğitim alanında çalışmalar yapmaktadır. 2013 yılında Nevali Hotel’in açılışını gerçekleştirerek turizm alanında faaliyetler göstermektedir.

Urfa medeniyet turizm araştırma merkezi derneği, Türkiye orta nesiller entegrasyonu derneği Şanlıurfa temsilciliği ve birçok STK’da görev aldı.