Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 30-04-2019 18:22   Güncelleme : 30-04-2019 18:22

9 kişi gözaltına alınırken çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Şanlıurfa'da silahlı terör örgütlerinin eylemlerinin engellemesi ve örgüt üyelerinin deşifre edilmesine yönelik olarak yapılan operasyonlarda 9 kişi gözaltına alınırken çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

9 kişi gözaltına alınırken çok sayıda mühimmat ele geçirildi
Edilen bilgilere göre, Şanlıurfa'da PKK/KCK-PYD/YPG silahlı terör örgütünün eylemlerinin engellemesi ve örgüt üyelerinin deşifre edilmesine yönelik olarak Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılıgının koordinesinde, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü TEM ve istihbarat Şube Müdürlüklerince çalışmalar başlatıldı. PKK/KCK silahlı terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten şahısların yakalanmalarına yönelik yapılan çalışmalar neticesinde; 9 kişi gözaltına alındı.  
Şahısların aramalarında, 2 adet AK-47 Kalaşnikof marka tüfek, 248  adet 7,62 mm. Çapında Kalaşnikof tüfeğe ait fişek, 1  adet Tarıq marka 9 mm.lik ruhsatsız tabanca, 38  adet 9 mm. çapında tabancaya ait fişek, 3  adet kurusıkı olduğu değerlendirilen tabanca,  PKK/KCK silahlı terör örgütünün -sözde- bayrağını simgeleyen renklerden oluşan bez parçası, ve Çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.9 şahıs yapılan işlemler ardından adliye’ye sevk edileceği belirtildi.