SİYASET
Giriş Tarihi : 28-06-2019 13:39   Güncelleme : 28-06-2019 13:39

Vekil Özşavlı O İddialar İçin Sert Konuştu

Vekil Özşavlı O İddialar İçin Sert Konuştu
Şanlıurfa Milletvekili Doç.Dr.Halil Özşavlı sosyal medya üzerinden hakkında çıkan karalama kampanyası ile ilgili sert açıklama yaptı. 
 
İşte o açıklama 
 
Aziz Milletimizin Aziz Emaneti bizlere tevcih edildiği günden itibaren ara ara aleyhimizde sosyal medyanın çeşitli mecralarında tamamen yalan ve iftira içerikli paylaşımlar yapıldı. Maalesef bu çirkin siyaset tarzı Şanlıurfamıza yakışmayan ancak güzel memleketimizde kronik bir hastalık haline gelmiş bir hal olmuş durumda. 
 
Biz her daim gerek sahte hesaplarla gerekse aleni isimlerle bizlere yönelik başlatılan mesnetsiz, yalan, iftira ve hakaretlere karşı mücadelemizi hukuki yollarla yaptık. İftira, yalan ve saldırılar arttıkça bizlerde halkımıza daha çok hizmet ederek mukabelede bulunduk. Bizlere saldıranların amacının halkımıza hizmetten bizleri alıkoymak olduğunu biliyorduk. Bu vesile ile belirtmeliyim ki Allah’ın inayeti ve keremi ile bizlere yönelik başlatılan her saldırıdan daha da güçlenerek çıktık. Bizimle uğraşanlar bir bir mağlup oldular. Allah-u Teala her mücadelede bizimle uğraşan muarızlarımıza acı bir mağlubiyet yaşattı. Bu süreci doğru yolda olduğumuzun teyidi ve Rabbimizin lütfunun bir nişanesi olarak telakki ettik.
 
Belli aralıklarla aleyhimizde yürütülen karalama kampanyasının son günlerde güdümlü olarak yalan ve iftira dolu içeriklerle tekrar başlatıldığını esefle izlemekteyiz. Konuyla ilgili hukuki olarak haklarımızı aramaya başladığımızı beyan ederek kamuoyunun yanlış yönlendirilmesine mahal vermemek için kısa bir açıklamayı zaruri addediyoruz. 
 
1 – Son günlerde aleyhimizde dehşetli bir yalan ve iftira furyası başlatılmıştır. Bu yalan ve iftiraların önemli bir kısmı adaylığımız döneminden beri devam ettirilmektedir. Allah’a hamdolsun Alnımız açık yüzümüz pak, hesabını veremeyeceğimiz bir hesabımız yoktur. Basit insanların başlattığı bu çirkin iftiralar halkımızın vicdanında yargılanacağı gibi Mahkeme-i Kübra’da da hesapsız kalmayacaktır.
 
2 – Son çıkan kitabımız ile ilgili kitabı cebren Viranşehir Belediyesine sattığımız ile ilgili iddia kuyruklu bir yalan ve çirkin bir iftiradır.
 
3 – Şahsım bu satışta asla taraf değilim. Viranşehir Belediyesi ve Atatürk Araştırma Merkezi arasından cereyan eden bir kitap alım - satım sürecidir.
 
4 – Atatürk Araştırma Merkezinden çıkan “Önce İsyan Sonra Göç ve İskan” isimli son kitabımın telif hakları ebed müddet yayın evine aittir. 
 
5- Viranşehir’in bağrından çıkmış bir siyasetçi ve akademisyen olarak akademik camiada kabul görmüş bir eserimin İlçemin Belediyesi eli ile ilçemdeki halk kütüphanesine, okul kütüphanelerine dağıtılması kadar doğal ne olabilir. 
 
5 – Alımı yapılan 350 kitabın toplam tutarı 8.750 TL gibi cüzi bir miktardır. Kitabın telif hakkı Atatürk Araştırma Merkezine ait olduğu için bu satışta ödeme Atatürk Araştırma Merkezine yapılmıştır.  8 bin değil 8 milyon  TL’lik  kitap satışı da yapılsa kitabın telif hakkı tamamen Atatürk Araştırma Merkezi’ne  ait olduğundan bu satışta herhangi bir maddi menfaat temin etmemiz asla mümkün değildir. 
 
 Bize iftira atan müfterinin nasıl bir müptezel olduğu herkesçe bilindiğinden aslında biz böyle şeref yoksunu, edep ve ahlaktan zerre kadar nasibini almamış alçakların 
hatta çukur adamların bize saldırmasını hak yolda olduğumuzun delili olarak addediyoruz. Zira İmam Şafi’ye  “Fitne zamanı hakkı tutanları nasıl anlarız? diye sorduklarında şöyle demiştir: "Düşman okunu takip ediniz, o sizi hak ehline götürür."
 
Çukur adamlar şunu bilmeli ki hayatta para ile ölçülmeyecek değerler vardır. Hayatta bir şeyin ya fiyatı ya da kıymetli vardır. Bin bir zahmetle yazılmış bir ilmi eserinden insanlığa fayda sağlamasının kıymeti ölçülemez. 
 
 Ezcümle; İftira ve yalanlardan, asla korkumuz yoktur. Allah’ın adaletinin ve halkımızın vicdan terazisinin şaşmayacağına inancımız tamdır. Çukurları muhattap alıp alçalmayacağız. Yüksektekileri rehber alıp yüceleceğiz. Halkımıza hizmeti Hakka hizmet tellaki ederek gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam edeceğiz.  Şimdiye kadar zulme rıza göstermediğimiz gibi bundan böylede zulme asla rıza göstermeyeceğiz.