Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 12-07-2019 18:08   Güncelleme : 12-07-2019 18:08

Vekil Aydınlık sordu: Gaziantep - Şanlıurfa arasında ayrımcılık mı yapılıyor..?

Vekil Aydınlık sordu: Gaziantep - Şanlıurfa arasında ayrımcılık mı yapılıyor..?

Chp Şanlıurfa Milletvekili Aziz AYDINLIK, Şanlıurfa - Suruç, Suruç - Birecik arasında bulunan Karayollarını ve Birecik - Halfeti Sahil Yolu'nu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit TURAN' a sordu!

 
AYDINLIK yapmış olduğu açıklamada şunları ifade etti:
 
"Gördüğümüz şeyler var: Gaziantep - Şanlıurfa arasında ayrımcılık yapılıyor. Sözde bu yıl GÖBEKLİTEPE Yılı ilan edildi; ama gelin görün ki GÖBEKLİTEPE Yılı'nda hizmeti yine Gaziantep alıyor. Şanlıurfa iktidar mensupları tarafından yine üvey evlat, yine sahipsiz ilan ediliyor. Bakın Gaziantep -  Birecik Karayolu çift şerit duble yol; ama Şanlıurfa'dan Birecik'e giden yol rezalet. Yahu bu Şanlıurfa ne yaptı size? Milletvekili istediniz verdi, belediye başkanlığı istediniz verdi, bakanlık istediniz verdi, Şanlıurfa şimdi hizmet istiyor neden hizmet vermiyorsunuz?
 
Birecik'te yaşanan heyelan nedeniyle Sahil Yolu kapalı halde. Geçtiğimiz haftalarda İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın İsmail ÇATAKLI geldi, toplantılar yaptı ve gitti. Ne oldu peki, sonuç ne?, Neden hala bir çalışma yok. Şu sıralar tarafıma ve makamıma gelen telefonların %50'si Halfetili esnaflarımızdan geliyor; çok ciddi sıkıntılar yaşıyorlar. Yazıktır günahtır, tüm yetkililerden ivedilikle görevlerini yerine getirmelerini rica ediyorum. Halfeti bölgesi Şanlıurfa turizmi için çok önemlidir, bir an önce çalışmaların hızla yapılması lazım. Buradan ilgililere de sesleniyorum:
 
Yaşanan bir sıkıntı varsa da çıkın açıklayın, o sıkıntıları da biz gündeme taşıyalım, biz çözelim; ama yaşanan problemlerin faturasını Şanlıurfa'ya, hemşehrilerimize ödetmeyin!"