SPOR
Giriş Tarihi : 04-08-2019 19:15   Güncelleme : 04-08-2019 19:15

Şanlıurfaspor Kulüp Başkanını İstifaya Davet Ettiler

Şanlıurfaspor Kulüp Başkanını İstifaya Davet Ettiler
Şanlıurfaspor 63 Fanatikler Taraftar Derneği ve Şanlı Gençlik Taraftarlar Derneği Ahmet Bahçivan İş Merkezinde Şanlıurfaspor Takımı için bir araya gelerek Kulüp Başkanı Mehmet Yılmaz'ı istifaya çağırdı.
 
Şanlıurfaspor'un son zamanlarda yaşadığı sıkıntılar ve borçlardan dolayı kapatılacağı konuşulurken Şanlıurfa'da bulunan Şanlıurfaspor 63 Fanatikler Taraftar Derneği ve Şanlı Gençlik Taraftarlar Derneği, Urfaspor severlerle birlikte Ahmet Bahçivan İş Merkezinde toplandılar. Yönetim istifa sloganları arasında gerçekleşen eylemde Taraftar dernekleri açıklamalarda bulundular.
 
Şanlıurfaspor 63 Fanatikler Dernek Başkanı Ali Çiçek şöyle konuştu.
 
''Biz Şanlıurfaspor taraftarlar derneği olarak takımımızın yanındayız. Biz takımıza sahip çıkmak için bu toplantıyı yaptık. Bu şehir herkesin takımı bu şehir halkın takımı, Urfaspor bu şehrin tek takımıdır, şehrimizin tek markasıdır. Urfapsor’un kapatılmasını asla ve asla hiçbir taraftar hiçbir Urfalı istemiyor. Onun için sayın valimizin, büyükşehir belediye başkanımızın, STK’larımızın, işadamlarımızın toplanıp bu takıma yeni bir yönetim, yeni bir başkan, yeni bir sistemle bu takımın borcunun kapatılmasını istiyoruz. Takımımıza sahip çıkılmasını istiyoruz, yeter ki birlik ve beraberlik içerisinde olalım. Bizim mevcut yönetimle hiçbir derdimiz yoktur, ne yönetimle ne başkanla. Biz sadece Şanlıurfasporun yanındayız. Şanlıurfaspor Kulüp Başkanının istifasını istiyoruz.''
 
 
 
Şanlı Gençlik Taraftarlar Derneği Başkanı Kerim Aktosun ise; ''Bizim buraya toplanma sebebimiz Şanlıurfaspor’dur. Şanlıurfasporumuz bu süreçte gerçekten büyük zararlar gördü. Yani burfa belediye başkanımız Sayın Zeynel Abidin Beyazgül ve Sayın valimiz Abdullah Erin’den, STK Başkanlarından bu Şanlıurfamızın markası olan Şanlıurfaspor’a sahip çıkılmasını istiyoruz. Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Mehmet Yılmaz’ında görevini iyi yapmadığı için istifaya davet ediyoruz'' ifadelerini kullandı.
 
Şanlı Gençlik Taraftarlar Derneği Başkanı İsmail Aslan'da;''Kongreden sonra yönetim kurulu görevi devraldıktan sonra ilk toplantıdan sonra Mehmet Yılmaz’a destek verilmediğini anladık. Bir ay önce dernekler olarak yönetim kuruluna tesiste derhal görevi bırakmalarını istedik. Bu süre içerisinde bu yönetimin boşluklarını gördük ve Şanlıurfaspor’a bir yararları olmadı için istifa etmelerini bekliyoruz'' dedi.
 
Taraftar dernekleri ve vatandaşlar Yönetim istifa, başkan istifa sloganları atarak eylemlerini sonlandırdılar.