Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 26-08-2019 11:07

BAŞKAN YILDIZ'DAN MALAZGİRT ZAFERİ MESAJI

BAŞKAN YILDIZ'DAN MALAZGİRT ZAFERİ MESAJI

AK Parti Şanlıurfa il başkanı BAHATTİN YILDIZ, Malazgirt zaferinin 948. yıl dönümünde mesaj yayınladı.

Başkan YILDIZ mesajında şu ifadelere yer verdi. ''Sultan Alparslan’ın liderliğindeki şanlı ordumuzun , Bizans ordusu karşısında elde ettiği kahramanlık destanı olan Malazgirt Zaferi’nin 948’inci yılını kutlamanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz. 

Malazgirt Savaşı, Türk Milleti’nin kaderini değiştiren en şanlı zaferlerimizden birisidir. 26 Ağustos 1071’de şehit olmayı göze almış ve ant içmiş Sultan Alparslan liderliğindeki ordumuz, kendisinden dört kat daha kalabalık Bizans ordusunu yenerek,  milletimize Anadolu’nun kapılarını ardına kadar açmış ve ebedi bir vatan edindirmiştir.

Tarihimiz, diğer  milletlere örnek olacak birçok zaferle doludur.  Malazgirt Zaferi, Türk milletine yeni bir yurt, yeni bir tarih hazırlamasının yanında, Dünya tarihinde de bir dönüm  noktası olmuştur. 

Malazgirt Zaferi’yle, Bizans’ın baskıya, zorlamaya, sömürüye ve adaletsizliğe dayalı yönetim anlayışına Anadolu topraklarında son verilmiş, bu coğrafyadaki halklara milletimizin  kadim zamanlara dayanan adaletli, merhametli ve hoşgörülü yönetim anlayışı gösterilmiştir. 

Sultan Alparslan’ın adaleti, merhameti ve hoşgörüsü bu topraklardaki yaklaşık bin yıllık kardeşliğimizin temelini oluşturmuştur. Bugün milletimiz aynı inanç ve kararlılıkla kardeşliğine sahip çıkmakta, geçmişinden daha görkemli bir geleceğe ulaşmak için birlikte çalışmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle 26 Ağustos 1071 yılında kazandığımız Malazgirt Zaferi’nin 948’inci yıldönümünde Anadolu’yu bizlere ebedi vatan kılan Sultan Alparslan ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum."