Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 26-10-2019 12:56

Vatandaşlar tepki gösterdi

Şanlıurfa’nın En işlek yerlerinden biri olan İpek yolu ve Diyarbakır yolu üzerinde bulunan 15 Temmuz köprülü kavşağın trafik ışıklarının yanmaması vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Vatandaşlar tepki gösterdi

Şehirde trafiğin en yoğun olduğu iki bölgede yayalara hitap eden ve bakım ve onarımının Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ne ait olduğu trafik ışıklarının yıllardır yanmadığı ileri sürüldü.

Trafiğin rahat akabilmesi için ışıkların yanmasını isteyen sürücüler, her gün kazalarla burun buruna geldiklerini söylediler.

Yayaların da zor durumda kaldığını söyleyen sürücüler, "Şehrin en işlek kavşaklarında olan İpek yolu üzerinde ve Necmettin Cevheri bulvarında Kavşağı'nın ışıkları yıllardır yanmıyor. Bilhassa yayaları geçtiği yollarda ne sarı, ne kırmızı ne de yeşil ışıklar hiç biri yanmıyor. Bazı sürücüler kavşaklara çok hızlı giriyor. Dolayısıyla bu hem sürücüler hem de yayalar için tehlikeli oluyor. Şehirde zaten doğru dürüst trafik ışıkları çalışmıyor bari trafiğin en yoğun olduğu yerlerde ışıklar yansın" şeklinde konuştular.

Her gün trafikte seyreden araçlarla burun buruna geldiklerini söyleyen vatandaşlar, "İllaki birilerinin canı yanacak ya da birileri burada kötü bir kazayla hayatını kaybedecek de ondan sonra mı ışıklar yapılacak? Birilerinin hayatı kararacak da ondan sonra yapacaklar. Hiçbir yetkili de bunu görmüyor mu? Hemen hemen Şanlıurfa'da bulunan herkesin günde en az bir defa kullandığı bir caddede böyle bir sorunun olması hiç normal olan bir durum değil" diye dert yandılar.

URFANATİK