Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 29-10-2019 07:19

GÜVENLİK İŞ SENDİKASI, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADI

Güvenlik İş Sendikası Genel başkan yardımcısı Fevzi Karataş, Güneydoğu Bölge Başkanı Murat Elhakan, Güneydoğu Bölge sekreteri Halil Pişkin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladılar.

GÜVENLİK İŞ SENDİKASI, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADI

Yapılan kutlama açıklamasında şu görüşlere yer verildi: “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde kurulan Cumhuriyetimizin 96. yıldönümünü Millet olarak coşkuyla kutlamaktayız. 

İstiklalini kazanmak için büyük fedakârlıklarla kurtuluş mücadelesi veren şanlı ecdadımız, Cumhuriyetimizi kurmuş ve milli tarihimizin kaydettiği, ulusal anlamda hafızalara kazınan en büyük ve en şanlı bağımsızlık mücadelesinden biri olmuştur.  

Geçmişte kadını, erkeği, çocuğuyla gösterilen büyük gayret ve fedakârlıklarla verdiğimiz bu bağımsızlık mücadelesinden elde ettiğimiz Cumhuriyet; demokrasinin, çağdaşlığın, birlikteliğin temeli olmuştur.

Milletimiz, bugünde hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak, birlik ve beraberlik içerisinde, hoşgörüsünü, sağduyusunu kaybetmeden ilerleme yolunda sağlam adımlarla yürümeye devam edecektir.

Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti ilelebet var olacaktır. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutlarım.” Denildi.

HABER MERKEZİ