Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 29-10-2019 07:35   Güncelleme : 29-10-2019 22:35

KONUK EVLERİ SINIFTA KALDI!

Şanlıurfa’ya gelen yerli ve yabancı turistlerin en çok uğradığı mekânların başında gelen Urfa Konuk Evleri yüksek fiyatları ve kalitesiz hizmetleri gelen turistlerin tepkisini çekmeye devam ediyor.

KONUK EVLERİ SINIFTA KALDI!

Turizm hizmetlerinde aksaklıkların yaşandığını belirten turistler denetimlerin ve sunulan hizmetin kontrol edilmesini istediler.

Kültür turizminin yanı sıra önemli inanç merkezlerinden bir olarak dikkati çeken Şanlıurfa'da, "Göbeklitepe Yılı" sayesinde turizmde yoğunluk yaşandı ve halende yaşanmaya devam ediyor.

Fakat yaşanan bu yoğunluğa rağmen kalite ve hizmet sunumunda Konuk evleri tabiri yerin ise sınıfta kalmış durumdalar.

Turizmde 2019'un "Göbeklitepe Yılı" ilan edilmesiyle beklentilerin yükseldiği Şanlıurfa'da, turizm sezonunun açılmasından itibaren turizmde hareketlilik yaşanıyor. Özellikle hafta sonları çok sayıda kişinin geldiği kentte yaşanan yoğunluk, turizmci ve esnafın yüzünü güldürüyor.

Sahip olduğu değerler, sağlanan huzur ortamı ve devletin yürüttüğü çalışmalar sayesinde geçen yıl turizmde hareketli günler yaşayan kenti, bu sürede bir milyonun üzerinde yerli ve yabancı turist konaklamak üzere ziyaret etti.

REŞİT ÖNCEL