Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 30-10-2019 07:28   Güncelleme : 30-10-2019 07:31

Eski İsmine Kavuşuyor

Şanlıurfa Kent Konseyi Çalışma Grubu Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile bir araya gelerek kentte yapılması talep edilen konuları masaya yatırdı. Görüşmede Rabia Meydanı'nın isminin tekrar Topçu Meydanı olarak değiştirilmesi için Büyükşehir Belediye Meclisine taşınması da kararlaştırıldı. Vatandaşlar meydana eski ismi olan Topçu Meydanı isminin verilmesini istiyor.

Eski İsmine Kavuşuyor

Eski Valilik binasının yıkımından sonra meydan olarak faaliyete giren alanın ismi Rabia Meydanı olmuştu. Ancak kentte çoğu vatandaş hala meydanın ismini kabullenmiş değil. Hala kentte Rabia Meydanı olarak bilinen yer vatandaşlarca Topçu Meydanı olarak telaffuz ediliyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, daha önceleri oldukça gündemde yer alan Topçu Meydanı’nın isminin iadesiyle ilgili konunun ilk Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısında gündeme alınacağını kaydetti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında gündeme geleceğini vurgulayan Beyazgül, meydanın isminin yeniden Topçu Meydanı olarak teklif edileceğini, ‘Rabia’ isminin ise yapılacak olan başka bir meydana verileceğini açıkladı.