RÖPORTAJ
Giriş Tarihi : 30-10-2019 09:36

Çırak Olarak Başladığı Sektörde Patron Oldu

Çırak Olarak Başladığı Sektörde Patron Oldu

Türkiye’yi 4 sefer 81 il ve ilçeleriyle beraber gezen ve İstanbul’da Medya Prodüksiyon işi yapan Tayfun Burus, küçük yaşta çırak olarak başladığı Catering mesleğinde şimdi Prodüksiyon şirketi açarak kendi işinin patronu oldu.

Burus, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinin azım ve misafirperverliğini insanlar misafirlere nasıl davranması gerektiğini ve Şanlıurfa’nın kültürlerini, sıra gecelerini ve konaklama alanların çok beğendiğini ifade etti.

‘’Kendi İşini Kurma Hayalini Gerçekleştirdiği İçin Mutlu Olduğunu Belirtti’’

Burus Medya Prodüksiyon imtiyaz sahibi olan Tayfun Burus aslen Sivaslı olup doğma büyüme İstanbul’da yaşamaktadır. sektöre 12 13 yaşlarında başladım sektöre İlk Catering işi yaparak Dizilere yemek dağıtmaya başlayarak girdim. Oturduğum bölgede bir abim dizilere yemek dağıtıyordu 12,13 yaşındaydım o yaşta bir çocuğun merak ettiği gibi dizi setinde neler oluyor merak ediyordum, oyuncu görmek ve fotoğraf çekmek istiyordum. Bende öle birkaç sefer sete gittim çok sevdim hoşuma gitti. Kamerayı gördüm baya ilgimi çekti.

’’Dizilere Yemek Değil de Daha Çok Çevre Edinmem Oldu’’

Bir şekilde o sektöre girmem gerekiyordu. Bende o cataring işine girdim işe girmemim amacı dizilere yemek dağıtım değil daha çok çevre edinip insanlarla tanışım insanlara kendimi sevdirmekti amacım İse başladım ilk başladığım dizi Haziran Gecesi oldu, sonra Aliye ile devam ettim akabin de binbir gece ondan sonra baya çevre edindim insanlara kendimi sevdirdim. Sonra bir özel firmada kamera asistanı olarak işe başladım o zaman gittiğim işler Acı hayat, Saklambaç, Davetsiz misafir, Gümüş Aşk Oyunu bu tür projelerde işe başladım. Kendimi baya geliştirdim.

"Ailemle çok sorunlar Yaşadım"

‘’İşimi çok seviyorum işimi sevdiğim içinde yükselmem çok zor olmadı kendime bir hedef koydum tabi ben sete giderken ailem baya karşı çıkıyordu. Kısacı ailemle çok sorunlar yaşadım. Bende liseyi bıraktım ve işe devam ettim iyi projelerde çalıştım Kurtlar Vadisi gibi projelerde çalıştım enson 2019 Survivor çektim daha sonra kendi işimi kurdum flim, klip yönetmenliğine devam ediyorum’ ‘diye konuştu.

Yerli Dan Bilzarian Olarak Bilinen Milyonlarca Takipçisi Olan Taha Özere 30 Mankenlik Klip Çektiniz Neden 30 Manken?

Biz Prödüksiyon firmasıyız tamamen sanatçının isteğine göre hareket ederiz kimi en yakın arkadaşıyla Kimi sevdiği bir insanla bir şeyler yapmak ister kimisinde sıradışı bir çekim yapmak ister yani tamamen sanatçının istediği doğrultusunda hareket etmek zorundayız. Bizden talep edilen 30 mankenlik bir klip çekimiydi. Bizde 30 mankenle güzel bir klip çıkardık.

Şanlıurfa’nın Tarihi mekanlarını gezdiğiniz sıra gecelerine katıldınız bunun hakkında duygu ve düşüncelerini nelerdir?

‘’Ben Türkiye’yi 4 defa gezdim 81 il ve ilçeleriyle beraber Doğu ve Güneydoğu bölgeleri benim için çok daha başka çünkü buradaki insanlarda saygı var sevgi var misafirperverlik var masumluk var buradaki insanlar misafirlere nasıl davranması gerektiğini çok iyi biliyor. İnanılmaz misafirperver buraların kültürlerini çok beğeniyorum bu yüzden Urfa’yı da çok beğendim sıra gecesine katıldım göbekli Tepe’yi gezdim tarihi yerleri  gezdim çok büyük keyif aldım beni burada misafir eden Osmanlı konuk evinin imtiyaz sahibi Hüseyin beye de ilgilerinden dolayı çok teşekkür ediyorum çok güzel ilgilendi bizimle mutlaka gelip görmeniz gereken bir yer Bu röportaj içinde  Gazetesine çok teşekkür ederim’’ açıklamalarında bulundu.

 

URFANATİK