Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 03-11-2019 18:43   Güncelleme : 03-11-2019 18:54

Cumhurbaşkanı Erdoğana Şanlıurfa'da Sevgi Seli

Cumhurbaşkanı Erdoğana Şanlıurfa'da Sevgi Seli

Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa merkezinde vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşları tek tek dinleyen Erdoğan, bir süre caddede yürüdü.

Sürpriz ziyaret kapsamında ilk olarak 20’ncı Zırhlı Tugay Komutanlığı’na geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekiler, burada aldıkları brifingin ardından, Barış Pınarı Harekatı’nın gerçekleştiği sınır hattında incelemelerde bulundular. Kara Kuvvetleri Komutanlığı İleri Müşterek Harekat Merkezi’ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradaki incelemelerinin ardından il merkezine geçerek Şanlıurfa Valiliği’ni ziyaret etti.

Valilik Şeref Defterini imzaladıktan sonra Vali Erin’in makamında ağırladığı Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada gerçekleşen görüşmenin ardından Valilikten ayrıldı.

Büyükşehir Belediyesini de ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan,Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları hakkında Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'den bilgi  aldı.

Şanlıurfa’nın önemine değinilen görüşmede Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a,  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, MİT Başkanı Hakan Fidan, Kuvvet Komutanları, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve Milletvekilleri eşlik etti.

Ziyaretlerinin ardından Büyükşehir Belediyesi önünde vatandaşları selamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Şanlıurfa’ya duyduğu muhabbetti yineledi.

Büyükşehir belediyesin ziyaret ardından Erdoğan, vatandaşlarla bir araya geldi. Tek tek vatandaşları dinleyip sohbet eden Erdoğan, bir süre caddede, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yla birlikte yürüdü. Şanlıurfaspor taraftarları birden bire Recep Tayyip Erdoğan'ın etrafını kuşatarak Şanlıurfaspor İçin yardım istediler. 2 milyon nufusun tek takımı olduklarını belirten taraftarlar Şanlıurfaspor İçin destek istediler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vatandaşların yoğun sevgi gösterisinden ardından Kentten ayrıldı.