Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 07-11-2019 12:01

Kömürlerde Herhangi Bir Sıkıntıya Rastlanmadı

Eyyübiye Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet Hamcan: Kaymakamımız Başkanlığında toplandık. Alandan çeşitli kömür torbalarından numuneler alarak incelenmek üzere mühürlenerek kargo ile Ankara Maden Teknik Arama’ya gönderdik. Gelen sonuçlarda her hangi bir sıkıntı ve soruna rastlanmadı. Dedi.

Kömürlerde Herhangi Bir Sıkıntıya Rastlanmadı

Eyyubiye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından muhtaç vatandaşlara kömür dağıtım yardımı 24 Ekim’de başladı.

Eyyübiye Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet Hamcan’dan aldığımız bilgiye göre kömür yardımında şimdiye kadar ilçede bulunan ailelerin yüzde 80’i ne yardım ulaştırılmış durumda.  

Eyyübiye Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet Hamcan konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ankara Maden Teknik Arama numune gönderdik. Alandan çeşitli kömür torbalarından numuneler alarak bu kuruma gönderdik. Kaymakamımız Başkanlığında toplandık çeşitli rastgele torbalardan numune aldık ve bu numuneleri incelenmek üzere mühürlenerek kargo ile (MTA) ya gönderdik. Gelen sonuçlarda her hangi bir sıkıntı ve soruna rastlanmadı. Biz dağıtımımıza 24 Ekim’de başladık. Şuanda yapılan kömür dağıtımımızın yüzde 80’i bitmiş durumda. Geri kalan yüzde 20’lik kısım yarın ve Cumartesine kadar bitireceğiz. Allah’ın izni ile şimdiye kadar herhangi bir olumsuzluğa rastlamadık”. Dedi.