EĞİTİM
Giriş Tarihi : 07-11-2019 16:10   Güncelleme : 07-11-2019 16:20

HARRAN ÜNİVERSİTESİ'NDE AKADEMİSYENLERDEN TOPLU İSTİFA

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Sabri Çelik’in yabancı kadro dayatması, Şanlıurfalı Rektör Yardımcıları Prof. Esra Siverekli, Ahmet Oymak ve Rektör Danışmanı Hatice Parmaksız görevlerinden istifa ettiler. Rektör Çelik, kendine yakın olan ve daha önce beraber çalıştığı birçok kişiyi dışardan getirip, Harran Üniversitesinde unvan vermek istediği İfade ediliyor.

HARRAN ÜNİVERSİTESİ'NDE AKADEMİSYENLERDEN TOPLU İSTİFA

Şanlıurfalı olan Rektör yardımcıları ve İdari kadroda bulunana ise Urfa’lı Bürokratlarının hakkını dışardan gelen Bürokratlara vermek istemediklerini, Rektör Çelik’e ilettiklerini, Rektörün ise kadrolaşmada direttiğini ifade ediliyor. Bu diretme ise  Üniversitede toplu istifa getirdi.

Rektör Yardımcısı Prof. Ahmet Oymak'ın istifasıyla ilgili yakın çevresine ‘’Yönetim anlayışımız farklıydı. Buraya kadar sabredebildik'' dediği iddia edildi.

HARRAN ÜNİVERSİTESİ'NDE AKADEMİSYENLERDEN TOPLU İSTİFA

Şanlıurfa'da Harran Üniversitesi'nde bir grup akademisyen yönetimle yaşadıkları anlaşmazlık nedeniyle toplu istifa dilekçesi verdiler.

Rektör Çelik’in toplu istifalar karşısında ne yapacağı merak ediliyor.

Birçok Urfalı Akademisyen ise bu durumda istifa etmesi gereken kişin Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Sabri Çelik olduğunu belirttiler.