Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 06-12-2019 11:28

Ekipler teyakkuzda

Şanlıurfa genelinde dünden beri etkili olan sağanak yağış nedeniyle birçok yerde su baskınları ve yol çökmeleri meydana geldi. Büyükşehir Belediyesi olası su taşkınları ve tıkanıklara karşı çalışmalar için sahada olduğunu açıkladı.

Ekipler teyakkuzda

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, “Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Uyarı Merkezinden alınan bilgiler doğrultusunda 05.12.2019 Perşembe sabah saat 06.00’dan itibaren başlayan kuvvetli yağışın 06.12.2019 Cuma saat 12.00 kadar sürmesi beklenmektedir.
 
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin Çağrı merkezine düşen talepler neticesinde yağıştan etkilenen 13 ilçemize ŞUSKİ Genel Müdürlüğümüz, Fen İşleri Daire Başkanlığımız, İtfaiye Daire Başkanlığımız ve Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığımızca tüm ekiplerimiz teyakkuz halinde sahada olmak kaydıyla müdahale etmektedir. Metrekareye 25kg-60 kg arası düşmesi beklenen Kuvvetli yağışın etkin bir şekilde devam etmesi durumunu göz ardı etmemek kaydıyla Şanlıurfalı tüm hemşerilerimizi sel, taşkın ve su baskınlarına karşı duyarlı ve dikkatli olmaları önemle arz olunur. Her konuda olduğu gibi Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemiz tüm ekiplerince sahada 24 saat esaslı görevini yürütmektedir.
Kamuoyunun bilgilerine arz olunur.”