SPOR
Giriş Tarihi : 24-12-2019 12:07

Şanlıurfaspor Kapanmaması İçin Çalışmalar Son Sürat Başladı

Şanlıurfaspor Başkan ve yönetim kurulunun toplu istifasından sonra Urfaspor’a atanan kayyum heyeti dün özel bir mekanda Şanlıurfa’da görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya geldi.

Şanlıurfaspor Kapanmaması İçin Çalışmalar Son Sürat Başladı

Kayyum heyati adına söz alan Nihat Çakır, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Valimiz, ilçe belediye başkanlarımız ve basın mensuplarının vereceği destekle Şanlıurfaspor’u tekrar ayağa kaldıracağımıza inanıyorum. Eğer kuru bir toplantıyla geçiştirirsek, bugün burada hep beraber Şanlıurfaspor’un cenazesini kaldıracağız” dedi.

Çakır, Şanlıurfaspor konusunda birçok kişinin ikili oynadığını ima etti. Gerçek anlamda desteğe ihtiyacın olduğunu dile getiren Çakır, kulübün kapanmaması için herkesin gerçekçi mücadele etmesi gerektiğini belirterek, şöyle konuştu: “Şanlıurfaspor konusunda herkes maskeli baloda, herkesin yüzünde maske var. O maskeler indirilip, gerçekler ortaya çıktığı zaman Şanlıurfaspor’u kaybetmiş olacağız. Şanlıurfaspor düşmeden, herkes yüzündeki maskeyi indirsin, herkes elini taşın altına koysun.”

Şanlıurfaspor’un totalde 60 milyon TL civarında borcu olduğunu belirten Çakır, bu borcun büyük kısmının yöneticilere ait olduğunu söyledi. Yöneticilerin alacaklarından vazgeçmesi halinde geriye kalan borcun çok rahatlıkla bitirileceğine dikkat çekti. Kulübün kapanmasının Şanlıurfa adına büyük ayıp olacağını da sözlerine ekleyen Çakır, “Bir ilçemiz büyüklüğündeki bir takım bile, Şanlıurfaspor’un şuan bahsi edilen borcundan daha fazlasını ödediler. Eğer buna rağmen, biz Urfaspor’un bu borcunu bitiremezsek, bu Urfa’nın büyük ayıbıdır. Bu ayıpta da hepimizin vebali vardır. Biz istersek bu takım ayağa kalkar. Bu borç, bitirilemeyecek bir borç değil, bu borcun büyük bir kısmı, yöneticilerin alacağı para, bu takım düşerse o yöneticiler tek kuruş alamaz. Bu sorunu Valimiz, büyükşehir belediye başkanımızla aşacağız. Sayın valimiz ciddi anlamda bu işe el atarsa, yönetici alacakları hibe edilirse, geriye kalan borç da korkulacak bir borç değildir” dedi.

Ayrıca bu sabah kalabalık bir basın heyeti ile Vali Abdullah Erini ziyaret eden kayuum heyeti eski yöneticilerin hibe yapması koınusunda destek istedi. 

Hemen kolları sıvayan Vali Abdullah Erin talimati ile geçmiş dönemden alacaklı olan yöneticiler ile görüşme yapılıp Urfaspor kurtuluş reçetesi hazırlanacak eski urfaspor başkanı Emin Yetim ile canlı yayında valimiz ilk görüşmeyi yapıp bağış onayını aldı. Eski yönetici ve başkanlarla yemekli bir toplantı hafta sonu yapılacak. Vali Abdullah Erin bu toplantıda eski başkan ve yöneticlerden alacakları için Şanlıurfaspora hibe yapmalarını talep edecek.