SAĞLIK
Giriş Tarihi : 08-01-2020 23:06   Güncelleme : 08-01-2020 23:09

Çile Bülbülüm Çile..!

Şanlıurfa'da her yıl olduğu gibi bu kışta acil servis ve polikliniklerde yoğunluk sorunu yaşanıyor. Kışın gelmesi ile birlikte artan grip, ishal gibi vakalar nedeniyle polikliniklere başvuruda bulunan vatandaşların sayısı bir hayli arttı. Artan yoğunluklar nedeniyle hastanelerde bulunan sağlık personelleri ve doktorlar yetersiz kalırken, yaşanan yoğunluk sorunları sosyal medyada da gündem oldu.

Çile Bülbülüm Çile..!

Sabahın erken saatlerinden itibaren hastaneye akın eden hasta ve hasta yakınlarının polikliniklerde meydana getirdiği yoğunluk zaman zaman sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Koridorlardaki kalabalıklardan dolayı vatandaşların yanı sıra görevlilerin de rahat hareket edemedikleri gözlenirken, bazı vatandaşların koridor yerine hastane bahçesinde ve çevresinde beklemeyi tercih ettiği gözlendi.

Kent genelinde bulunan Balıklıgöl devlet hastanesi ve Şanlıurfa eğitim ve araştırma Hastanesi’nde yaşanan yoğunluk, sağlık çalışanlarının ve doktor sayısının yetersiz kalmasına neden oluyor. Acil servislere ve polikliniklere başvuran vatandaşlar nedeniyle sağlık çalışanları zor şartlar altında hizmet vermeye, vatandaşların yaşadıkları sorunları gidermeye gayret ediyorlar.

Aile Hekimliklerinde tedavisi yapılabilecek, hastaların acil servislere ve polikliniklere  gelmesi, yaşanan yoğunlukların bir kat daha fazla artmasına neden oluyor. Grip vakaları ile ilgili olarak artan başvurular nedeniyle acil servislerde ayakta tedavi alanlarında yoğunlukların arttığı gözlemleniyor.