Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 12-01-2020 14:39

Viranşehir Müftülüğü yetersiz kalıyor

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde yapımı tamamlanan Cami, Kuran kursları ve taziye evleri ciddi sorunlarla boğuşuyor. Yapılan milyonlarca liralık yatırımlar, Viranşehir Müftülüğünün yetersiz ilgisinden dolayı ciddi sıkıntılar yaşıyor. Müftülük, ilgili birimlere sıkıntıları iletmediğinden dolayı var olan sıkıntılar artarak devam ediyor.

Viranşehir Müftülüğü yetersiz kalıyor

Sorun yaşayan yerlerden sadece bir tanesi olan Özal mahallesinde bulunan Uhud Camisi görkemli açılışına rağmen vatandaşları hayal kırıklığına uğrattı. Yaklaşık iki yıl önce yapımı tamamlanan ve buna rağmen birçok sorunla boğuşan Cami geçen yılda aynı sorunlarla gündeme gelmişti. Bu kadar gündem olmasına rağmen camideki sorunlar hala devam ediyor.

Ama aradan geçen onca zamana rağmen sorunların çözümü için herhangi bir adım atılmadı. Cami tabanından su almasıyla birlikte camide yer yer dökülmelerde meydana geldi. Su almalardan dolayı yeşillenmeler oluşan duvarda ve cami avlusunda yağan yağmurla birlikte oluşan çamurlarla birlikte ilgisizliğin ne boyutta olduğu gözler önüne seriliyordu.

Murat  Sever