Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 19-01-2020 23:55

Başkan Yalçınkaya'dan Özhaseki’ye Sitem

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, Çadır kent çalışanlarının Başka illere gönderilmesinin yanlış olduğunu AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel BaşkanYardımcısı Mehmet Özhaseki’ye söyledi.

Başkan Yalçınkaya'dan Özhaseki’ye Sitem

Üç Günlük Şanlıurfa temasları kapsamında Bu gün Akçakale’ye gelen AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel BaşkanYardımcısı Mehmet Özhaseki Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’yı ziyaret etti. İlçe’nin bir çok sorununu gündeme getiren Başkan Yalçınkaya, Çadırkent çalışanlarının başka illere gönderilmesinin yanlış olduğunu, Bu personellerin ilçe’de ki kamu kurumlarında istihdam edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Ak  Parti Akçakale Belediye Başkanı Mehmet YALÇINKAYA;

Ak Parti Akçakale Belediye Başkanı Mehmet YALÇINKAYA;
Şanlıurfa’mızın Büyük şehir olması ile birlikte Özellikle belediye olarak kırsal alanlarımızında belediyemize dahil edilmesi buna göre bütçe gönderilerek, vatandaşlarımıza daha sağlıklı hizmet etmek istiyoruz. Büyük şehir kırsala yetişemiyor. Bütçe olmadığından dolayıda Şu an elimiz kolumuz bağlı. Gücümüz nispetinde hizmet etmeye çalışıyoruz. Ayrıca, Çadırkent personelleri çalışanlarını gurbete gönderdiler. orada Asgari ücretle yaşam mücadelesi veriyorlar. O kardeşlerimiz geri gönderilsin ve burada ki Kamu alanlarında istihdam edilsin. Biz bunu Göç idaresine defalarca söyledik fakat onlar bildiklerini yine okudu" dedi.

İsmail Arslan /ÖZEL HABER