Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 27-01-2020 15:16

Uyuşturucu Satıcılarına Operasyon, 6 Tutuklama

Şanlıurfa il Emniyet Müdürlüğü ekipleri şüpheli bir araç içerisinde yaptıkları aramada ve suçüstü operasyonlarda çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirdi.

Uyuşturucu Satıcılarına Operasyon, 6 Tutuklama

Edinilen bilgilere göre Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri uyuşturucu kullanımı ve satışıyla ilgili yaptıkları çalışmalar kapsamında şüpheli bir araca ve ayrıca suçüstü satış yapanlara dair operasyonlar düzenlendi. Gerçekleşen operasyonlarda, suçüstü 163 adet ectasy hap, 478 adet captagon hap, 140 TL para ile para ele geçirilirken olayla ilgili 3 kişi gözaltında alındı. 

Ekiplerin yaptığı bir diğer operasyonda şüphe üzerine durdurulan bir araçtan 2 paket halinde 51 Gram Metamfetamin maddesi yakalandı. Gerçekleşen operasyon sonrası olayla ilgili 3 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. İki olay sonrası toplam gözaltına alınan 6 kişi çıkarıldıkları mahkemece ''Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak'' suçundan tutuklandı.

Emniyet Müdürlüğünün yaptığı açıklama 2020 yılı Ocak ayında Uyuşturucu Madde Ticaretinden tutuklanan şahıs sayısının 60 'a ulaştığı kaydedildi.