Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 12-02-2020 15:33

İdlip`e Yardımlar Devam Ediyor

İdlip Mazlumlarına ve Elazığ’da ki depremzedeler için Şanlıurfa STK’ları İnsani Yardım Platformu yardımlarına devam ediyor.

İdlip`e Yardımlar Devam Ediyor

Haliliye müftülüğümüzün katkılarıyla bir tir yardım Elazığ depremzedelere, umut kervanı derneğinin katkılarıyla iki tir yardım İdlib'e, Karaköprü müftülüğümüzün desteği ile bir tir yardım İdlib’e, Suriye iş adamları derneğin desteği ile bir tir yardımı İdlib'e gönderildi.

Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu öncülüğünde İdlib’deki insanlık dramından canını kurtarmak için Türkiye sınırına dayanan savaş mağdurlarına ve depremzedelere ulaştırılmak üzere insani yardım malzemesi gönderildi.

Eyyübiye ilçesi Yenice Mahallesi'nde tören düzenlendi. Törene İnsani Yardım Platformu başkanı Osman Gerem, Haliliye Kaymakamı Metin Esen, Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu Başkan Yardımcısı Mehmet Adil Saraç, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mahmut Kırıkçı, SUTSO Başkanı İbrahim Halil Peltek, Memur-sen Şanlıurfa Başkanı İbrahim Coşkun, dernek üyeleri katıldı.

İnsani Yardım Platformu başkanı Osman Gerem,"İç savaşın sürdüğü Suriye'de özelikle İdlib'in sürekli rejim ve Rusya tarafına sivil ve masum halkın üzerine bomba yağdırdığı insanların zulümden katliamdan kaçıp bir umud ile Türkiye doğru gelen kırsalda aç açıkta kalan kardeşlerimize bugün 4 Tır Elazığ depremindeki vatandaşlar ise 1 tır Yardım gönderdik, bu iyilik tınlarımızın yolla çıkmasına katkı sağlayan Umud kervanı, Karaköprü ve Haliliye müftülüğü ile Suriye dayanışma derneklerine gönüllerine teşekkür ediyoruz"dedi.

Yapılan konuşmaların ve yapılan duanın ardından içerisinde battaniye ile un, yağ, helva, zeytin, peynir, patates ve soğan bulunan yardım malzemelerini taşıyan tırlar uğurlandı.

 

ŞAHBAN KILIÇ