Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 14-02-2020 16:27

Hem Kooperatif başkanına, hemde Belediye yetkililerine sitem etti

Evren Sanayi Sitesi Esnafı yağan kar sonrası yollarda biriken karların buza dönüşmesi sonrası hem Kooperatif başkanına hemde Belediye yetkililerine sitem etti. Sanayi Sitesi esnaflarından Mustafa Ağır, sosyal medya hesabından çektiği video ile duruma tepki gösterdi.

 Hem Kooperatif başkanına, hemde Belediye yetkililerine sitem etti

Evren Sanayi Sitesi Esnafı yağan kar sonrası yollarda biriken karların buza dönüşmesi sonrası hem Kooperatif başkanına hemde Belediye yetkililerine sitem etti. Sanayi Sitesi esnaflarından Mustafa Ağır, sosyal medya hesabından çektiği video ile söz konusu sorumlulara sitem etti.

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa’ya uzun zamandan bu yana beklenen kar yağışı gerçekleşti. Yağan kar sonrası vatandaşlar uzun yıllardan sonra kar yağışının keyfini çıkarırken başta belediyeler olmak üzere ilgili kurumlar olumsuz hava şartlarına karşı tedbirsiz yakalanmak ile suçladı.

Evren Sanayi Sitesinde şehir merkezine göre daha fazla kar düşmesi sonrası yollarda biriken karların temizlenmesi yapılmadığı ve gerekli ünlemlerin alınmadığı iddia edildi. Evren Sanayi esnafı olan Mustafa Ağır, sosyal medya hesabından bir video çekerek duruma tepkisini dile getirdi.

Ağır, açıklamasında “Buraya kar yağdığında geceydi ve esnafın dükkanlarının neredeyse tamamı kapalıydı. Sabah esnaf dükkanlarını açmaya geldiğinde herkes dükkanının önünü temizledi biriken karlar yolda kaldı ancak ne Evren Sanayi Kooperatif Başkanı nede ilgili belediye yetkilileri nedeyse bu yollardaki karları temizlemek için elle tutulur bir şey yapmamış.

Hadi belediye işini yapmadı diyelim bu kooperatifin bir bütçesi yok mu? Bunlar bir iş makinesi kiralayıp bir kaç saat çalıştırsa yollar açılacak vatandaşlar ve esnaf mağdur olmayacaktı. Şimdi burada buzla kaplı yolda araçlar kayıp kaza yapsa yada biri yürürken kayarak bir tarafını kırarsa sorumlusu kim olacak” diyerek tepkisini dile getirdi.

(Urfanews.com)